خرید شانه ستر و سبد هچر همه کاره و شانه تخم غاز و بلدرچین و بوقلمون و کبک و غاز و اردک و قرقاول و شترمرغ و رطوبت ساز بخار گرم و سرد ماشین جوجه کشی و فن دایم کار 220 و 12 ولت دستگاه جوجه کشی و المنت دمای جوجه کشی و موتور گیربکی دار گردش اتومات تخم
۰

​روش نطفه سنجی​​​​​​​

​نکته مهم: هیچ دستگاه یا وسیله ای به نام نطفه سنج وجود ندارد. در حقیقت نطفه را با هیچ وسیله ای از بیرون تخم نمیتوان دید. بعضی افراد فکر میکنند که نطفه آن لکه سفید رنگی هست که روی زرده وجود دارد. در صورتی که تمام تخمها آن لکه سفید را دارند یعنی تخم هایی که مرغ بدون خروس  گذاشته نیز آن لکه سفید را دارند. در حقیقت نطفه یک نقطه بسیار ریز اندازه سر سوزن میباشد که در روی آن لکه وجود دارد و با چشم غیر مسلح به سختی دیده میشود. بنابراین تا زمانیکه تخم شکسته نشود به هیچ وجه نمیتوان نطفه دار بودن آن را تشخیص داد. بنابراین قبل از گذاشتن تخم داخل دستگاه و گذشت حداقل ۷ روز از فرآیند جوجه کشی نمیتوان نطفه دار بودن آنرا تشخیص داد.

​تنها راه برای اینکه تشخیص دهید تخمی که داخل دستگاه گذاشته اید، نطفه دار هست یا خیر، توسط نوربینی میباشد.

​بنا براین با یک چراغ قوه قوی مثلا چراغ قوه موبایل میتوانید شب هفتم در اتاق تاریک داخل تخم را نگاه کنید. حتی میتوانید تخم را جلوی لامپ ۱۰۰ وات بگیرید و داخل تخم را مطابق عکس زیر نگاه کنید.
بنا براین شب هفتم چراغ اتاق را خاموش کنید و تخم‌ ها را با چراغ قوه تست کنید. تخم‌ هایی که کاملاً شفاف باشند فاقد نطفه بوده و تخم‌ هایی که دارای رگ‌ های خونی باشند، دارای نطفه هستند، لذا تخم‌ های بدون نطفه را از دستگاه خارج کنید. 
البته نکته خیلی مهم این است که در زمان نطفه سنجی، دمای اتاق را گرم کنید که در حین نطفه سنجی، به تخم ها و جنین شوک وارد نشده و باعث مرگ جنین نشود.

​در شکل زیر یک چراغ قوه را مشاهده مینمائید که برای نطفه سنجی استفاده میشود:

​همان طور که در شکل زیر میبینید، مشتری دستگاه جوجه کشی شترمرغ مشهد برق، توسط چراغ قوه موبایل عملیات نطفه سنجی را انجام داده است. بنا بر این شما میتوانید حتی توسط چراغ قوه موبایل نطفه سنجی را انجام دهید. فقط نکته مهم این میباشد که در زمان نطفه سنجی چراغ اتاق را خاموش کنید و در شب تاریک این کار را انجام دهید که براحتی بتوانید داخل تخم را مشاهده نمائید.

​همانور که در عکس های بالا میبینید، براحتی و با در اختیار داشتن چراغ قوه موبایل یا هر چراغ قوه دیگری، میتوانید نطفه دار بودن تخم را حد اقل در شب هفتم جوجه کشی تشخیص داد.

​نطفه سنجی تخم شترمرغ:

​نکته: گول تبلیغات را به هیچ وجه نخورید چرا که برخی افراد با سوء استفاده از عدم آگاهی مردم، یک چراغ قوه معمولی را همراه دستگاه تحویل مشتری میدهند و از آن برای گمراه کردن مشتری بهره میبرند و از آن به عنوان یک آبشن و یک امکان اضافه برای محصول خود نام میبرند.

بهترین زمان برای نطفه سنجی تخم:

ممکن است بپرسید بهترین زمان برای نطفه سنجی تخم های نطفه دار، شب چندم جوجه کشی میباشد؟
پاسخ: معمولا یک سوم طول دوران جوجه کشی هر تخم که بگذرد بهترین زمان برای نطفه سنجی میباشد. به عنوان مثال طول دوره تخم مرغ 21 روز میباشد. بنا براین شب هفتم جوجه کشی براحتی میتوانید نطفه سنجی انجام دهید.
و یا به عنوان مثال طول دوره جوجه کشی شترمرغ 42 روز میباشد، لذا شب چهاردهم بهترین زمان برای نطفه سنجی تخم شترمرغ میباشد و قبل از آن تشخیص نطفه دار بودن تخم کمی سخت میشود.

نتیجه گیری: هیچ وسیله مخصوصی به عنوان نطفه سنجی وجود ندارد. تنها راه نطفه سنجی تخم نطفه دار، عملیات کندلینگ یا نوربینی میباشد. فقط توسط عملیات نوربینی میتوان داخل تخم را نگاه کرد. البته بعد از گذشت حد اقل 7 روز از زمان گذاشتن تخم در داخل دستگاه جوجه کشی

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید