روش جوجه کشی از شتر مرغ ,

menuordersearch
jujekeshi.ir
۱۳۹۵/۹/۹ سه شنبه
(7)
(2)
روش جوجه کشی از شتر مرغ
روش جوجه کشی از شتر مرغ

در زیر دستگاه های مختلف جوجه کشی شتر مرغ را ملاحظه می فرمایید:

ماشین جوجه کشی شتر مرغ خانگی و صنعتی
دستگاه ستر و هچر 12 تایی شتر مرغ
دستگاه جوجه کشی 24 تایی شتر مرغ
ماشین جوجه کشی 24 تایی شتر مرغ
دستگاه جوجه کشی 32 تایی شتر مرغ
دستگاه جوجه کشی شتر مرغ تمام استیل
ماشین جوجه کشی ستر و هچر شتر مرغ

جوجه کشی: 
دو روش اصلی جوجه کشی برای پرورش شترمرغ وجود دارد:

طبیعی
مصنوعی
عدادی از تولید کنندگان شترمرغ آفریقایی راه طبیعی را ترجیح می دهند زیرا آنها اعتقاد دارند که جوجه های HATCH شده بوسیله روش مصنوعی زیاد قوی وسالم نیستند. که تفکر این افراد احتمالا صحیح می باشد زیرا در جوجه کشی طبیعی فقط جوجه های قوی زنده می مانندوجوجه های ضعیف تر از بین میروند و همین امر باعث پایداری نژادهای قوی می شود در این روش به شترمرغها اجازه داده می شود که روی تخم ها یشان به مدت 6 هفته بخوابند.که البته این امر می تواند باعث تغییر وضعیت فیزیکی تخم و در نهایت منجر به خراب شدن آن شود.مسئولیت نشستن بر روی تخمها بین هر دو شترمرغ نر و ماده تقسیم می شود و معمولا پرنده نر در شب و پرنده ماده در روز بروی تخم می نشیند.در جوجه کشی مصنوعی تخم ها باید دوباردر روز جمع آوری شده ودر جای سردو تمیز نگهدرای شوند.پس از این مدت تخمها ضد عفونی شده و به دستگاه منتقل میشوند در این مورد باید توجه داشت که تخمها نباید با پارچه پاک شوند زیرا ممکن است در هنگام پاک کردن به تخمها فشار وارد شده و باکتری ها از پوسته تخم به داخل آن وارد شوند همچنین اگر لازم است تخمها شسته شوند بهتر است از آبی استفاده شود که همراه با ماده ضد عفونی کننده مناسب بوده و همچنین دمای آب باید بالاتر از دمای تخم باشد. باید توجه داشت که تخم‌ها با روشی کاملاً صحیح تمیز شوند. زیرا تمیز کردن نادرست، بدتر از تمیزنکردن است. دوران جوجه کشی 42 روز می باشد. درجه حرازرت دستگاه جوجه کشی 3/36 درجه  سانتی گراد و رطوبت در حدود 20 تا 25 درصد است. وزن تخم به طور متوسط در حدود  5/1 کیلوگرم بوده و در پایان دوران جوجه کشی بایستی در حدود 13 تا 15 درصد از  وزن تخم کاهش پیدا کند. در غیراینصورت ممکن است مشکلاتی در جوجه در آوری  ایجاد گردد. معمولاً تخم ها به مدت یک هفته جمع آوری و در درجه حرارت و رطوبت  مناسب نگهداری شده و سپس تخم های بی نطفه از دستگاه خارج می گردند. در   روز سی و هشتم تخم ها به هچر منتقل شده و تا زمان خروج از تخم در دستگاه باقی می مانند. بهتر است جهت خشک شدن و فعالیت نسبی پرنده، به او اجازه داد تا به مدت 6 تا 12 ساعت دردستگاه هچر باقی بماند و سپس خارج گردد. بهداشت  دستگاه و سالن جوجه کشی بسیار مهم بوده و بایستی حتی الامکان از ورود افراد  متفرقه به محیط جوجه کشی خودداری شود. جوجه ها به هنگام تولد وزنی در حدود  700 تا 1000 گرم دارند. بند ناف توسط آیودین ضدعفونی می گردد. کف بینی های  هچری نیز باید اصطکاک کافی داشته باشند تا از بازشدن پاها درجوجه جلوگیری به  عمل آید. چنانچه جوجه نتواند از تخم خارج شود بایستی به جوجه کمک شود. این امر  نیاز به کسب تجربه کافی داشته و هر گونه مداخله عجولانه سبب نتایج منفی درهچ  خواهدشد.   و بعد از اینکه جوجه‌ها از تخم بیرون درآمدند باید برای 4 الی 3 ساعت در اتاق مخصوص خشک شوند. بعد از آن به جایگاه نگهداری ویژه انتقال داده شوندسودآوری در پرنده شتر مرغ


شترمرغ ها پرندگانی با قابلیت سازگاری بالا می باشند. به همین جهت امکان پرورش آنها در طیف جغرافیایی وسیعی وجود دارد،در حال حاضر این پرنده از مناطق گرم آفریقای جنوبی تا مناطق سرد آمریکای شمالی پراکنده می باشد و براحتی مورد پرورش قرار گرفته می شود . به طور کلی شترمرغ ها توانایی زندگی در دامنه دمایی 45+ 50+ تا 20- درجه سانتی گراد را به دارا بوده و در اینگونه مناطق توانایی پرورش و تولید مثل را خواهند داشت.
بهترین مناطق جهت پرورش شترمرغ مناطق حاشیه کویر و اقلیم خشک می باشد، البته این بدان معنا نیست که در نقاط سردسیر و یا مرطوب امکان پرورش شترمرغ وجود ندارد اما به دلیل نیاز به کنترل عوامل نامساعد جوی نظیر رطوبت زیاد و احتمالا سرمای بیش از حد هزینه های تولید در اینگونه مناطق اندکی بیشتر از مناطق کویری خواهد بود.
شترمرغ ها حداقل یک میلیون سال در آفریقا زیسته اند و روزگاری نیز از اسپانیا تا غرب چین پراکنده بودند، حتی در دهه 1960 شترمرغ های وحشی در سوریه هم وجود داشته اند.
شاید بتوان گفت، در هر نقطه ای که بتوان یک فضای وسیع و مسطح جهت جست و خیز و فعالیت این پرنده در نظر گرفت، امکان پرورش نیز وجود دارد.

 

شترمرغ بزرگترین پرنده موجود در طبیعت:


شترمرغ از جمله پرندگانی است که امروزه پرورش آن در دنیا رو به افزایش گذاشته است. براساس آماراعلام شده در حال حاضر کشورهای آمریکا، انگلیس و آفریقای جنوبی به عنوان مهمترین کشورهای پرورش شترمرغ در دنیا به شمار می روند.
پرورش شترمرغ از سال 1860 در کشور آفریقای جنوبی به صورت جدی آغاز گردید و سپس در سایر نقاط دنیا گسترش یافت. کشور ایران هم، چند سالی است مبادرت به واردات این پرنده نموده و در امر پرورش آن گام نهاده است.
شباهت ظاهری به شتر و همچنین شباهت از نظر پرورشی با دام سبب شد، شترمرغ بهترین نام برایش باشد که نشان دهنده طیور بودن از نظر برخی مشخصات و همچنین دام بودن از نظر تولید و نگهداری می باشد.
می توان گفت که پرورش شترمرغ یکی از صنعت های نوین است که در قرن حاضر توجه سرمایه گذاران و پرورش دهندگان بسیاری را به سوی خود جلب کرده است. پرورش دهندگان شترمرغ در ابتدای پرورش و سرمایه گذاری در این صنعت متوجه سودآور بودن آن و افزایش سرمایه ی اولیه خود شدند. این در حالی است که افزایش در برخی مواقع حتی تا چند برابر سرمایه ی اولیه نیز می رسید. اکنون با توجه به جا افتادن این صنعت در کل جهان، آینده ی بسیار خوبی را برای آن می توان متصور بود.
شترمرغ بزرگترین پرنده موجود در کره زمین است. این پرنده به دلیل داشتن بال های رشدنکرده توانایی پرواز ندارند ولی در مقابل با داشتن پاهای قوی قادر است با سرعتی معادل 60 کیلومتر در ساعت بدود. در مقایسه گوشت شترمرغ با گوشت گاو چنین گفته اند که گوشت شترمرغ چهار برابر گوشت گاو است به این ترتیب که دوره بارداری و زایش گاو حدود 9 ماه است در صورتی که دوره متولد شدن جوجه شترمرغ 42 روز به طول می انجامد. یک گاو در طول یک سال یک راس گوساله تولید می کند در حالی که شترمرغ 40 عدد جوجه تولید دارد. کیفیت پوست شترمرغ هم بسیار عالی و بی نظیر است به طوری که لطافت چرم بزغاله و استحکام چرم گاو را دارد.


رشد شترمرغ ها چگونه است؟


جوجه ها به سرعت رشد کرده و در سن یک ماهگی در حدود 3 تا 6 کیلوگرم وزن دارند. گردشگاه جوجه ها بایستی دارای سایبان بوده و خاک بهترین انتخاب به عنوان بستر می باشد. بستر فضای مسقف بهتر است از جنس بتون باشد تا به راحتی بتوان آن را شستشو داد و ضدعفونی کرد. در بعضی از مزارع از سیستم حرارت زیرزمینی به عنوان منبع حرارت استفاده می نمایند. این مساله باعث گرمی بستر، آرامش پرنده و نیز کاهش تلفات ناشی از عفونت کیسه زرد خواهد شد.
شرایط مطلوب نگهداری و پرورش شترمرغ
ایران به لحاظ اقلیمی به جز نوار ساحلی شمال و جنوب، منطقه مساعدی برای پرورش شترمرغ است. همچنین سادگی پرورش آن و تنوع محصولات شترمرغ، علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است. ولی بسیاری از افراد به علت سرمایه گذاری های اولیه بسیار بالا و نگرانی از آینده، حاضر به پرورش شترمرغ به صورت صنعتی نیستند. حال آن که می توان با در نظر گرفتن تسهیلات بانکی به ویژه برای دانش آموزان کشاورزی بر این مشکل فایق آمد.


مزارع پرورش شترمرغ


شترمرغ نسبت به سایر دام های مزرعه دارای مزایای زیادی است. شترمرغ نسبت به بیماری ها، شرایط نامساعد محیطی و فقر غذایی بسیار مقاوم می باشد. تاکنون بیماری مشترکی بین انسان و شترمرغ گزارش نشده است. شترمرغ ها حتی در دمای 20- تا 45+ سالم می مانند. شترمرغ ها همچنین از نظر تغذایه ای بسیار کم توقع می باشند، به طوری که در یک هکتار یونجه کاری با کیفیت بالا می توان سه قطعه شترمرغ نگهداری کرد، بدون اینکه به تغذیه دستی نیاز داشته باشند. کیفیت گوشت شترمرغ نیز بسیار بالاست. گوشت شترمرغ از نوع گوشت قرمز بوده که حاوی مقادیر زیادی آهن است و بیش از 20 درصد پروتئین دارد. در حالی که مقدار پروتئین در گوشت گوسفند حداکثر 15 درصد و در گوشت گاو حداکثر18 درصد می باشد. جالب اینکه کلسترول گوشت شترمرغ از همه انواع گوشت (حتی بوقلمون) نیز کمتر است.
ورود اولیه جوجه های شترمرغ به ایران
ورود شترمرغ های پرورشی به ایران در سال 1374 بازمی گردد که تعدادی جوجه از آفریقای جنوبی و تعدادی از بلژیک وارد ایران گردیدند؛ بعدها تخم های نطفه دار شترمرغ از کانادا هم به دست پرورش دهندگان ایرانی رسید. در حال حاضر مهمترین مزارع پرورش شترمرغ در استان های مرکزی، تهران و سمنان وجود دارد. مزارع کوچکتری هم در استان های خراسان، اصفهان، شیراز، همدان و کرمانشاه به چشم می خورد
 

 نکات بسیار جالب در مرود شترمرغ


یک شتر مرغ سالم که به اندازه کافی آب خورده باشد روزانه حدود 2/5 لیتر ادرار دفع می کند.
شتر مرغ فقط در حالت ایستاده قادر به دفع ادرار است.
گاه ارتفاع شتر مرغ به 3 متر و وزن آن به 175 کیلوگرم می رسد .
عمل تنفس با دهان باز که در اثر گرمای زیاد محیط روی می دهد در شتر مرغ منجر به آلکالوز نمی شود.
تعداد تنفس در شتر مرغ بالغ به 12 - 6 بار در دقیقه می رسد .
حجم تنفس طبیعی در شتر مرغ ها بالغ در حالت استراحت 6/1 - 2/1می باشد.
استخوان کشکک در پرندگان خانواده شتر مرغ وجود ندارد.
شتر مرغ در هر پا 2 انگشت و هر انگشت 4 بند دارد .
شتر مرغ فاقد چینه دان است ولی پیش معده بزرگ آنها عمل ذخیره غذا را انجام می دهد.
در شتر مرغ، کیسه صفرا وجود ندارد.
روده کور در شتر مرغ به صورت جفت وجود دارد.
انباشتگی با سنگ در معده و پیش معده شترمرغ امری معمول است.
در دمای زیاد هوا، تعداد تنفس در شتر مرغ به 60 - 40 بار در دقیقه می رسد .
تنها استخوان مجوف ( هوایی ) در شتر مرغ ، استخوان ران است .
در شتر مرغ ها فقط تخمدان و اویدوکت سمت چپ فعال است.
ورید های که در شتر مرغ می توان از آنها برای اخذ خون استفاده نمود :
الف ) ورید وداجی راست
ب ) ورید قوزکی میانی
ج ) ورید میانی راسی بازو
از تزریق داروها در عضلات ران شتر مرغ می باید اجتناب شود.
بیضه ها در شتر مرغ در غیر فصول تولید مثلی، اسپرم تولید نمی کند.
آلت تناسلی شتر مرغ نر ( فالوی ) فاقد مجرای ادرار می باشد و نقشی در دستگاه ادراری ندارد.
شتر مرغ های نر فاقد اعضای فرعی ( غدد ضمیمه ) تولید مثلی هستند .
بیضه ها در شتر مرغ نر به صورت جفت در خلف کیسه های هوایی شکمی در ناحیه بطنی و انتهای راسی کلیه ها و در عمق بدن قرار دارد.
سرعت رشد در شتر مرغ های جوان به توارث، شرایط محیطی ( مدیریت ) و تغذیه وابسته است.
ضربان قلب شتر مرغ در حالت استراحت 40 - 30 در دقیقه و به هنگام دویدن تا 175 بار در دقیقه می رسد .
انقباضات پیش معده و جاذبه زمین ، موجب حرکت مواد غذایی از پیش معده به سنگدان می شود.
هضم الیاف ( فیبرها ) در دستگاه گوارش شتر مرغ توسط باکتری ها انجام می گیرد و محصول نهایی آن اسید های چرب فرار است .
وقتی فرار از چنگ شتر مرغ مهاجم غیر ممکن است بهترین دفاع به طور معمول خوابیدن کامل روی زمین می باشد.
شتر مرغ در فصل جفت گیری بسیار مهاجم و خطرناک است .
سن مناسب حمل و نقل شتر مرغ 3 تا 8 ماهگی است .
یکی از وسایل مقید کردن شتر مرغ، استفاده از سرپوش است .
واکسن های رایج مورد استفاده در مزارع شتر مرغ عبارتند از شاربن، بوتولیسم، آنتروتوکسمی، آبله، نیوکاسل و آنفلوآنزا .
رایج ترین داروی بی هوشی در شتر مرغ کتامین می باشد .
مرگ و میر ناشی از بلع اشیای سخت و تیز در شتر مرغ بسیار رایج است.
داروها و ترکیبات سمی در شتر مرغها عبارتند از: ترکیبات فورازولیدون، ضدکوکسیدیوزهای آیونوفور ( مثل موننزین، سالینومایسین، ناراسین، لازالوسید)، تیابندازول، مبندازول و لیندن اوره .
یکی از بیماری هایی که در بین پرندگان فقط شتر مرغ ممکن است به آن مبتلا شود شاربن است.
تغذیه بد ، استرس و مدیریت نامناسب، سبب کاهش ایمنی بدن در شتر مرغ می شود.
مهمترین داورهای ضد انگلی مجاز در شتر مرغ ها عبارتند از آیورمکتین ، فنبندازول و اکسی فنازول.
لوامیزول گرچه داروی خوبی جهت تحریک دستگاه ایمینی شتر مرغ است، ولی گاهی سبب آشفتگی های گوارشی شده و نیز مقاومت سریع در انگل به وجود می آید .
داروی موثر بر روی کرم های نواری شتر مرغ نیکلوزوماید و پرازی کوآنتل 5/2 درصد است


نکات بسیار جالب در مرود شترمرغ

یک شتر مرغ سالم که به اندازه کافی آب خورده باشد روزانه حدود 2/5 لیتر ادرار دفع می کند.
شتر مرغ فقط در حالت ایستاده قادر به دفع ادرار است.
گاه ارتفاع شتر مرغ به 3 متر و وزن آن به 175 کیلوگرم می رسد .
عمل تنفس با دهان باز که در اثر گرمای زیاد محیط روی می دهد در شتر مرغ منجر به آلکالوز نمی شود.
تعداد تنفس در شتر مرغ بالغ به 12 - 6 بار در دقیقه می رسد .
حجم تنفس طبیعی در شتر مرغ ها بالغ در حالت استراحت 6/1 - 2/1می باشد.
استخوان کشکک در پرندگان خانواده شتر مرغ وجود ندارد.
شتر مرغ در هر پا 2 انگشت و هر انگشت 4 بند دارد .
شتر مرغ فاقد چینه دان است ولی پیش معده بزرگ آنها عمل ذخیره غذا را انجام می دهد.
در شتر مرغ، کیسه صفرا وجود ندارد.
روده کور در شتر مرغ به صورت جفت وجود دارد.
انباشتگی با سنگ در معده و پیش معده شترمرغ امری معمول است.
در دمای زیاد هوا، تعداد تنفس در شتر مرغ به 60 - 40 بار در دقیقه می رسد .
تنها استخوان مجوف ( هوایی ) در شتر مرغ ، استخوان ران است .
در شتر مرغ ها فقط تخمدان و اویدوکت سمت چپ فعال است.
ورید های که در شتر مرغ می توان از آنها برای اخذ خون استفاده نمود :
الف ) ورید وداجی راست
ب ) ورید قوزکی میانی
ج ) ورید میانی راسی بازو
از تزریق داروها در عضلات ران شتر مرغ می باید اجتناب شود.
بیضه ها در شتر مرغ در غیر فصول تولید مثلی، اسپرم تولید نمی کند.
آلت تناسلی شتر مرغ نر ( فالوی ) فاقد مجرای ادرار می باشد و نقشی در دستگاه ادراری ندارد.
شتر مرغ های نر فاقد اعضای فرعی ( غدد ضمیمه ) تولید مثلی هستند .
بیضه ها در شتر مرغ نر به صورت جفت در خلف کیسه های هوایی شکمی در ناحیه بطنی و انتهای راسی کلیه ها و در عمق بدن قرار دارد.
سرعت رشد در شتر مرغ های جوان به توارث، شرایط محیطی ( مدیریت ) و تغذیه وابسته است.
ضربان قلب شتر مرغ در حالت استراحت 40 - 30 در دقیقه و به هنگام دویدن تا 175 بار در دقیقه می رسد .
انقباضات پیش معده و جاذبه زمین ، موجب حرکت مواد غذایی از پیش معده به سنگدان می شود.
هضم الیاف ( فیبرها ) در دستگاه گوارش شتر مرغ توسط باکتری ها انجام می گیرد و محصول نهایی آن اسید های چرب فرار است .
وقتی فرار از چنگ شتر مرغ مهاجم غیر ممکن است بهترین دفاع به طور معمول خوابیدن کامل روی زمین می باشد.
شتر مرغ در فصل جفت گیری بسیار مهاجم و خطرناک است .
سن مناسب حمل و نقل شتر مرغ 3 تا 8 ماهگی است .
یکی از وسایل مقید کردن شتر مرغ، استفاده از سرپوش است .
واکسن های رایج مورد استفاده در مزارع شتر مرغ عبارتند از شاربن، بوتولیسم، آنتروتوکسمی، آبله، نیوکاسل و آنفلوآنزا .
رایج ترین داروی بی هوشی در شتر مرغ کتامین می باشد .
مرگ و میر ناشی از بلع اشیای سخت و تیز در شتر مرغ بسیار رایج است.
داروها و ترکیبات سمی در شتر مرغها عبارتند از: ترکیبات فورازولیدون، ضدکوکسیدیوزهای آیونوفور ( مثل موننزین، سالینومایسین، ناراسین، لازالوسید)، تیابندازول، مبندازول و لیندن اوره .
یکی از بیماری هایی که در بین پرندگان فقط شتر مرغ ممکن است به آن مبتلا شود شاربن است.
تغذیه بد ، استرس و مدیریت نامناسب، سبب کاهش ایمنی بدن در شتر مرغ می شود.
مهمترین داورهای ضد انگلی مجاز در شتر مرغ ها عبارتند از آیورمکتین ، فنبندازول و اکسی فنازول.
لوامیزول گرچه داروی خوبی جهت تحریک دستگاه ایمینی شتر مرغ است، ولی گاهی سبب آشفتگی های گوارشی شده و نیز مقاومت سریع در انگل به وجود می آید .
داروی موثر بر روی کرم های نواری شتر مرغ نیکلوزوماید و پرازی کوآنتل 5/2 درصد است​


کلمات کلیدی:
ستگاه جوجه کشی, جوجه کشی, ماشین جوجه کشی لوازم دستگاه جوجه کشی ,جوجه بوقلمون, دستگاه جوجه کشی بلدرچین, دستگاه جوجه کشی کپک, دستگاه جوجه کشی خانگی, جوجه گیری , تخم نطفه دار , دستگاه جوجه کشی بوقلمون, دستگاه جوجه کشی کوچک, رطوبت دستگاه جوجه کشی, چیلر, انواع دستگاه جوجه کشی ,ساخت دستگاه جوجه کشی ,دامداری, جوجه مرغ,  نماینده انحصاری تولید و پخش دستگاه و ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی ایرانی و خارجی در استانهای :گیلان, سیستان و بلوچستان ,لرستان ,خراسان جنوبی, سمنان ,یزد ,آذربایجان غربی ,اردبیل, اصفهان ,ایلام, بوشهر,تهران, چهارمحال و بختیاری ,خراسان رضوی, خراسات شمالی ,فارس ,قزوین, قم, کردستان ,کرمان ,کرمانشاه, کهگیلویه و بویراحمد, گلستان, مازندران ,مرکزی ,هرمزگان ,جوجه کشی دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان زاهدان خاش سراوان زابل چابهار ایرانشهر بزمان زابلی سرحدات سیستان بلوچ بلوچستان بوقلمون بلدرچین طیور مرغداری کبک تخم مرغ اردک دام پرورش قرقاول شتر مرغ ماشین جوجه کشی “شتر مرغ” شتر مرغ وسیله ای جالب برای اشتغال در منزل آیا بیکار هستید و به دنبال یک کار پر درآمد میگردید؟ آیا باز نشسته اید و به دنبال یک شغل تفریحی هستید؟ آیا تحصیلات خود را به پایان رسانده اید و به دنبال سوژه ای برای فعالیت اقتصادی هستید؟ آیا کشاورز هستید و مایلید در کنار کشاورزی در آمد بیشتری کسب کنید؟ آیا سرمایه زیادی ندارید و مایل به کار و کوشش هستید؟ این دستگاه تمام مشکلات شما را حل میکند بدون نیاز به داشتن مزرعه و امکانات زیاد با ما وارد چرخه اقتصاد شوید دستگاه جوجه کشی خانگی,نماینگی انحصاری دستگاه جوجه کشی JN اروپا در استان سیستان و بلوچستان ,پایین ترین قیمت دستگاهای جوجه کشی خانگی و صنعتی در کشور,مشاوره رایگان در راه اندازی سالن های جوجه کشی,فروش دستگاه جوجه کشی در زاهدان,زابل,خاش,سراوان,ایرانشهر,چابهار, دستگاه جوجه کشی خانگی خارجی دستگاه جوجه کشی خانگی , صنعتی استان سیستان و بلوچستان, دستگاه جوجه کشی خانگی ,روستاهای استان سیستان و بلوچستان, نماینگی انحصاری دستگاه جوجه کشی JN اروپا ,پایین ترین قیمت دستگاهای جوجه کشی خانگی, مشاوره رایگان در راه اندازی سالن های, فروش دستگاه جوجه کشی در زاهدان, نماینده انحصاری تولید و پخش دستگاه و ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی ایرانی و خارجی در استانهای :گیلان ,دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان ,دستگاه جوجه کشی لرستان  , دستگاه جوجه کشی خراسان جنوبی , دستگاه جوجه کشی سمنان ,  دستگاه جوجه کشی یزد , دستگاه جوجه کشی آذربایجان غربی , دستگاه جوجه کشی اردبیل,  دستگاه جوجه کشی اصفهان ,  دستگاه جوجه کشی ایلام, دستگاه جوجه کشی بوشهر, دستگاه جوجه کشی ,  دستگاه جوجه کشی تهران , دستگاه جوجه کشی چهارمحال و بختیاری ,  دستگاه جوجه کشی خراسان رضوی , دستگاه جوجه کشی خراسان شمالی , دستگاه جوجه کشی فارس ,  دستگاه جوجه کشی قزوین ,  دستگاه جوجه کشی قم , دستگاه جوجه کشی کردستان ,  دستگاه جوجه کشی کرمان, دستگاه جوجه کشی کرمانشاه , دستگاه جوجه کشی کهگیلویه و بویراحمد , دستگاه جوجه کشی گلستان ,  دستگاه جوجه کشی مازندران , دستگاه جوجه کشی مرکزی  ,دستگاه جوجه کشی هرمزگان , دستگاه جوجه کشی , جوجه کشی , ماشین جوجه کشی, لوازم دستگاه جوجه کشی , جوجه بوقلمون, بلدرچین, کپک, دستگاه جوجه کشی خانگی ,جوجه گیری , تخم نطفه دار, دستگاه جوجه کشی بوقلمون, دستگاه جوجه کشی کوچک ,رطوبت دستگاه جوجه کشی ,چیلر, انواع دستگاه جوجه کشی, ساخت دستگاه جوجه کشی, دامداری, جوجه مرغ ,جوجه کشی, دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان, دستگاه جوجه کشی زاهدان, دستگاه جوجه کشی, خاش ,دستگاه جوجه کشی سراوان , دستگاه جوجه کشی زابل, دستگاه جوجه کشی چابهار,دستگاه جوجه کشی ایرانشهر, دستگاه جوجه کشی بزمان , دستگاه جوجه کشی , دستگاه جوجه کشی زابلی, دستگاه جوجه کشی سرحدات , دستگاه جوجه کشی سیستان , دستگاه جوجه کشی بلوچ ,  دستگاه جوجه کشی بلوچستان , دستگاه جوجه کشی بوقلمون, دستگاه جوجه کشی بلدرچین, دستگاه جوجه کشی طیور, مرغداری, کبک, تخم مرغ, اردک ,دام, پرورش قرقاول, دستگاه جوجه کشی شتر مرغ ,ماشین جوجه کشی “شتر مرغ” شتر مرغ , نماینده انحصاری تولید و پخش دستگاه و ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی ایرانی و خارجی در استانهای :گیلان سیستان و بلوچستان لرستان خراسان جنوبی سمنان یزد آذربایجان غربی اردبیل اصفهان ایلام بوشهرتهران چهارمحال و بختیاری خراسان رضوی خراسات شمالی فارس قزوین قم کردستان کرمان کرمانشاه کهگیلویه و بویراحمد گلستان مازندران مرکزی هرمزگان کنترلر جوجه کشی دستگاه برق جوجه کشی کنترلر اتوماتیک جوجه کشی مدار کنترلر جوجه کشی مدار جوجه کشی برد جوجه کشی برد کنترلر جوجه کشی برد اتوماتیک کنترلر جوجه کشی برد دیجیتال جوجه کشی برد تمام اتوماتیک جوجه کشی دستگاه تمام اتوماتیک جوجه کشی دستگاه برق اتوماتیک جوجه کشی کنترلر تمام اتوماتیک جوجه کشی کنترلر فول دیجیتال جوجه کشی کنترلر برق جوجه کشی دستگاه دیجیتال جوجه کشی دستگاه برق دیجیتال جوجه کشی جوجه کشی اتوماتیک جوجه کشی دیجیتال جوجه کشی صنعتی جوجه کشی در منزل لوازم جوجه کشی راک جوجه کشی سنسور دمای جوجه کشی سنسور رطوبت جوجه کشی سنسور جوجه کشی سنسور دیجیتال جوجه کشی
دستگاه جوجه کشی 
جوجه کشی ماشین جوجه کشی لوازم دستگاه جوجه کشی جوجه کشی بوقلمون دستگاه جوجه کشی بلدرچین دستگاه جوجه کشی کبک دستگاه جوجه کشی خانگی دستگاه جوجه کشی فول اتوماتیک دستگاه جوجه کشی دیجیتال تخم نطفه دار دستگاه جوجه کشی بوقلمون دستگاه جوجه کشی کوچک رطوبت دستگاه جوجه کشی انواع دستگاه جوجه کشی ساخت دستگاه جوجه کشی جوجه کشی فول اتوماتیک دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان دستگاه جوجه کشی شتر مرغ ماشین جوجه کشی شتر مرغ شتر مرغ وسیله ای جالب برای اشتغال در منزل آیا بیکار هستید و به دنبال یک کار پر درآمد میگردید؟ آیا باز نشسته اید و به دنبال یک شغل تفریحی هستید؟ آیا تحصیلات خود را به پایان رسانده اید و به دنبال سوژه ای برای فعالیت اقتصادی هستید؟ آیا کشاورز هستید و مایلید در کنار کشاورزی در آمد بیشتری کسب کنید؟ آیا سرمایه زیادی ندارید و مایل به کار و کوشش هستید؟ این دستگاه تمام مشکلات شما را حل میکند بدون نیاز به داشتن مزرعه و امکانات زیاد با ما وارد چرخه اقتصاد شوید دستگاه جوجه کشی خانگی نماینگی انحصاری دستگاه جوجه کشی JN اروپا در استان سیستان و بلوچستان پایین ترین قیمت دستگاهای جوجه کشی خانگی و صنعتی در کشور مشاوره رایگان در راه اندازی سالن های جوجه کشی فروش دستگاه جوجه کشی در زاهدان,زابل,خاش,سراوان,ایرانشهر,چابهار دستگاه جوجه کشی خانگی خارجی دستگاه جوجه کشی خانگی صنعتی استان سیستان و بلوچستان
دستگاه جوجه کشی خانگی روستاهای استان سیستان و بلوچستان نمایندگی انحصاری دستگاه جوجه کشی JN اروپا پایین ترین قیمت دستگاهای جوجه کشی خانگی مشاوره رایگان در راه اندازی سالن های جوجه کشی فروش دستگاه جوجه کشی در زاهدان نماینده انحصاری تولید و پخش دستگاه و ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی ایرانی و خارجی در استانهای :گیلان ,دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان دستگاه جوجه کشی لرستان دستگاه جوجه کشی خراسان جنوبی دستگاه جوجه کشی سمنان دستگاه جوجه کشی یزد دستگاه جوجه کشی آذربایجان غربی دستگاه جوجه کشی اردبیل دستگاه جوجه کشی اصفهان دستگاه جوجه کشی ایلام دستگاه جوجه کشی بوشهر دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی تهران دستگاه جوجه کشی چهارمحال و بختیاری دستگاه جوجه کشی خراسان رضوی دستگاه جوجه کشی خراسان شمالی دستگاه جوجه کشی فارس دستگاه جوجه کشی قزوین دستگاه جوجه کشی قم دستگاه جوجه کشی کردستان دستگاه جوجه کشی کرمان دستگاه جوجه کشی کرمانشاه دستگاه جوجه کشی کهگیلویه و بویراحمد دستگاه جوجه کشی گلستان دستگاه جوجه کشی مازندران دستگاه جوجه کشی مرکزی  دستگاه جوجه کشی هرمزگان  دستگاه جوجه کشی جوجه کشی هوشمند ماشین جوجه کشی لوازم دستگاه جوجه کشی جوجه بوقلمون بلدرچین, کپک دستگاه جوجه کشی خانگی ماشین جوجه گیری تخم نطفه دار دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی کوچک رطوبت دستگاه جوجه کشی انواع دستگاه جوجه کشی ساخت دستگاه جوجه کشی جوجه کشی مرغ ماشین جوجه کشی دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان دستگاه جوجه کشی زاهدان دستگاه جوجه کشی خاش دستگاه جوجه کشی سراوان  دستگاه جوجه کشی زابل دستگاه جوجه کشی چابهار دستگاه جوجه کشی ایرانشهر دستگاه جوجه کشی بزمان دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی زابلی دستگاه جوجه کشی سرحدات دستگاه جوجه کشی سیستان دستگاه جوجه کشی بلوچ
دستگاه جوجه کشی بلوچستان دستگاه جوجه کشی بوقلمون دستگاه جوجه کشی بلدرچین دستگاه جوجه کشی طیور ماشین جوجه کشی اردک پرورش قرقاول دستگاه جوجه کشی شتر مرغ ماشین جوجه کشی شتر مرغ دستگاه شتر مرغ نماینده انحصاری تولید و پخش دستگاه و ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی ایرانی و خارجی در استانهای :گیلان سیستان و بلوچستان لرستان خراسان جنوبی سمنان یزد آذربایجان غربی اردبیل اصفهان ایلام بوشهرتهران چهارمحال و بختیاری خراسان رضوی خراسات شمالی فارس قزوین قم کردستان کرمان کرمانشاه کهگیلویه و بویراحمد گلستان مازندران مرکزی هرمزگان  کنترلر جوجه کشی  دستگاه برق جوجه کشی  کنترلر اتوماتیک جوجه کشی  مدار کنترلر جوجه کشی  مدار جوجه کشی  برد جوجه کشی  برد کنترلر جوجه کشی  برد اتوماتیک کنترلر جوجه کشی  برد دیجیتال جوجه کشی  برد تمام اتوماتیک جوجه کشی  دستگاه تمام اتوماتیک جوجه کشی دستگاه برق اتوماتیک جوجه کشی کنترلر تمام اتوماتیک جوجه کشی  کنترلر فول دیجیتال جوجه کشی کنترلر برق جوجه کشی  دستگاه دیجیتال جوجه کشی  دستگاه برق دیجیتال جوجه کشی جوجه کشی اتوماتیک  جوجه کشی دیجیتال 
جوجه کشی صنعتی  جوجه کشی در منزل  لوازم جوجه کشی راک جوجه کشی  سنسور دمای جوجه کشی  سنسور رطوبت جوجه کشی سنسور جوجه کشی سنسور دیجیتال جوجه کشی فروش دستگاه جوجه کشی در مشهد فروش ماشین جوجه کشی در مشهد فروش دستگاه جوجه کشی در  کرمانشاه فروش دستگاه جوجه کشی در شمال 
، لک‌لک ، مرغ خانگی ، هدهد و … را دارا می باشد.
مشتریان می توانند در شهرهای مانند گلستان ، گیلان ، لرستان ، مازندران ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان ، ماشین جوجه کشی در یزد ،تنکابن ، جویبار ، چالوس ، رامسر ، ساری ، سوادکوه ،دستگاه جوجه کشی در قائم‌شهر ، گلوگاه ، محمودآباد ، نکا نور ، نوشهر ، آشتیان ، اراک ، تفرش ، خمین ، ماشین جوجه کشی در ساوه ، شازند ، کمیجان ، محلات ، ابوموسی ، بستک ، بندر عباس ، بندر، لنگه ، جاسک ، حاجی‌آباد ، قشم ، گاوبندی ،دستگاه جوجه کشی در میناب ، اسدآباد ، بهار تویسرکان ، رزن ، کبودر، آهنگ ، ابرکوه ، اردکان ، بافق ، تفت ، خاتم ، صدوق ، طبس ، ماشین جوجه کشی در مهریز ،آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ،دستگاه جوجه کشی در اردبیل ، اصفهان ، ایلام ، ماشین جوجه کشی در بوشهر ، تهران چهارمحال و بختیاری ، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ،خوزستان ، ماشین جوجه کشی در زنجان ،سمنان سیستان و بلوچستان ، شیراز ، ماشین جوجه کشی در قزوین ، دستگاه جوجه کشی در قم ،کردستان ،دستگاه جوجه کشی در کرمان ، کرمانشاه ، کهگیلویه و بویراحمد ، تیران و کرون ، چادگان ،خمینی‌شهر، خوانسار، سمیرم، شهرضا ،سمیرم سفلی، فریدن، فریدون‌شهر ، فلاورجان، کاشان، گلپایگان، لنجان ، مبارکه ،نائین،نجف‌آباد، ماشین جوجه کشی در نطنز،ماشین جوجه کشی در آبدانان، ایلام، ایوان، دره‌شهر، دهلران ،شیروان و چرداول، مهران، بوشهر، تنگستان، جم ،دشتستان، دشتی، دیر، دیلم ،کنگان، گناوه ،اسلام‌شهر ،پاکدشت ،تهران، دماوند ، رباط‌کریم، ری ،ساوجبلاغ ،شمیرانات ، شهریار، فیروزکوه ،کرج ، نظرآباد ،ورامین ، اردل، بروجن ،شهرکرد ، فارسان ، کوهرنگ ،لردگان، بیرجند ،درمیان ،سرایان ،سربیشه ،فردوس،مِیبُد ، یزد ، ماشین جوجه کشی در دلیجان ، زرندیه ، خمیر ، رودان ، ملایر، نهاوند ، همدان ، آذرشهر ، اسکو ، اهر ، بستان‌آباد ، بناب ، ماشین جوجه کشی در تبریز ، جلفا ، چار ،اویماق ،سراب ، شبستر ، عجب‌شیر ، کلیبر ، مراغه ، مرند ، ملکان ،میانه ، ورزقان ،هریس ، هشترود، ارومیه ، اشنویه ، بوکان، پیرانشهر، تکاب ، چالدران ، خوی ، سردشت ، سلماس ، شاهین‌دژ ، ماکو ، مهاباد ،میاندوآب ، نقده ،ماشین جوجه کشی در اردبیل ، بیله‌سوار ، پارس‌آباد ، خلخال ،کوثر ، گِرمی ، مِشگین‌شهر ، نَمین، نیر، آران و بیدگل ، اردستان ، اصفهان ، برخوار و میمه ، قائنات ،نهبندان ،بردسکن ،تایباد، تربت جام ،تربت حیدریه ،چناران ،خلیل‌آباد ،خواف ،درگز ،رشتخوار، سبزوار، سرخس ،فریمان ،قوچان،کاشمر ،کلات ،گناباد، مشهد ،مه ولات ، نیشابور، اسفراین، بجنورد، جاجرم ،شیروان، فاروج ،مانه و سملقان، آبادان، امیدیه ،اندیمشک، اهواز ،ایذه باغ‌ملک ،بندر ماهشهر ،بهبهان، خرمشهر، دزفول ،دشت، آزادگان، دستگاه جوجه کشی درخنج داراب ،زرین‌دشت، سپیدان، شیراز ،فراشبند، فسا ،فیروزآباد، قیر و کارزین، کازرون، لارستان ،لامِرد،دستگاه جوجه کشی در مرودشت، ممسنی، مهر ،نی‌ریز، آبیک، البرز، بوئین‌زهرا، تاکستان ،قزوین، قم، بانه ،دستگاه جوجه کشی در بیجار، دیواندره ،سروآباد، سقز، سنندج، قروه ،کامیاران ، ماشین جوجه کشی در مریوان، بافت، بردسیر، بم ،جیرفت ،راور ،رفسنجان ،رامشیر، رامهرمز، شادگان، شوش ،شوشتر، گتوند، لالی ،مسجد، سلیمان ،هندیجان ، ابهر ،ایجرود ،دستگاه جوجه کشی در خدابنده، خرمدره ،زنجان، طارم ،ماه‌نشان ،دامغان، سمنان، شاهرود ،گرمسار ،مهدی‌شهر،دستگاه جوجه کشی در ایرانشهر، چابهار،خاش ، دلگان، زابل، دستگاه جوجه کشی در زاهدان ،زهک، سراوان ،سرباز، کنارک ،نیک‌شهر، آباده ،ارسنجان، استهبان، اقلید ،بوانات ،پاسارگاد، جهرم، خرم‌بید ،رودبار،دستگاه جوجه کشی در جنوب ،زرند، سیرجان ،شهر بابک ،عنبرآباد، دستگاه جوجه کشی درقلعه گنج، کرمان، کوهبنان ،کهنوج ،منوجان ،سلام‌آباد، غرب ، پاوه ، ثلاث ،باباجانی، جوانرود، دالاهو، دستگاه جوجه کشی در روانسر ،سرپل، ذهاب ، آستانه ،راشرفیه، اَملَش ،بندر انزلی ، ماشین جوجه کشی در رشت، رضوانشهر، رودبار ،رودسر، سیاهکل ،شَفت، صومعه‌سرا ،طوالش، فومَن ،لاهیجان ،لنگرود ،ماسال، ازنا ،الیگودرز ،بروجرد، پل‌دختر ،خرم‌آباد ،سنقر ،صحنه، قصر شیرین ، ماشین جوجه کشی در کرمانشاه ، ماشین جوجه کشی در کنگاور ،گیلان غرب ،هرسین ،بویراحمد، دستگاه جوجه کشی در بهمئی، دنا ،کهگیلویه ،گچساران ،آزادشهر، آق‌قلا، بندر گز، ترکمن، رامیان ،علی‌آباد، کردکوی، کلاله ،گرگان، گنبد ، کاووس، مراوه‌تپه ،مینودشت ،دستگاه جوجه کشی در آستارا ، دورود، دلفان ،سلسله، کوهدشت ،آمل ،بابل ،بابلسر، بهشهر و … این محصولات را تهیه فرمایند.
دستگاه جوجه کشی دست دوم ، دستگاه جوجه کشی خانگی ارزانرا نخرید.دستگاه جوجه کشی مشهد برق (دستگاه جوجه کشی مشهد برق) با سابقه 14 سال با قابلیت و قیمت دستگاه جوجه کشی بلدرچین، جوجه کشی خانگی NSJ’HI [,[I ;AD ، LHADK [,[I ;AD ، NSJ’HI [,[I ;AD OHK’D , egg incubator , indesutrial egg incubator , home egg incubator , best egg incubator , egg incubator pr

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

telegram
logo

آدرس دفتر جهت خرید کنترلر: مشهد - بین امامت 7 و 9 - پاساژ عمارت - طبقه اول - واحد 301
آدرس انبار جهت بازدید و خرید دستگاه جوجه کشی: مشهد - بین میدان شهید فهمیده و میدان سپاد - شهید طرحچی 1(چراغچی ۴۹) مشهد برق
05136110460(تماس ۱۰ الی ۱۴ و ۱۶ الی 20)
09156851224 (تماس،واتزاپ،تلگرام)
کانال تلگرام مشهد برق: mashhad_bargh@