تایید
menuordersearch
jujekeshi.ir

روش جوجه کشی از قرقاول

۱۳۹۵/۹/۲۸ یکشنبه
(7)
(6)
روش جوجه کشی از قرقاول
روش جوجه کشی از قرقاول

1- خصوصیات عمومی قرقاول

تخم قرقاول برای جوجه کشی اتوماتیک


قرقاول یکی از زیباترین پرنده ها در راسته ماکیان است. قرقاول ها نظیر مرغ و خروس خانگی جزو ماکیان تقسیم بندی شده و از نظر مشخصات ظاهری و فیزیولوژیکی کم و بیش تمام خصوصیات گروه ماکیان را دارند. قد پرنده به اندازه مرغ و خروس معمولی بوده ولی پر های دم در قرقاول رشد بسیار زیادی کرده، به طوری که در برخی از نژاد ها، طول بدن پرنده نر حدود 85 و طول بدن پرنده ماده 60 سانتی متر است. در حالی که طول دم به 5/1 متر می رسد و به این ترتیب طول بدن پرند نر از سر تا دم به 2 متر می رسد. ارتفاع قرقاول ها از 50 تا 100 سانتی متر است. وزن قرقاول های بالغ بین 2 تا 3 کیلوگرم است و تنها در نژاد آرگون وزن پرنده به 5 تا 6 کیلوگرم می رسد. رنگ پروبال پرنده در نرها و در ماده ها خاکستری مایل به قهوه ای است. سر پرنده کوچک بوده و دارای منقار کوتاه و خمیده می باشد.

جنس نر و ماده این پرنده کاملا با هم تفاوت دارند و رنگ پر آن ها بر حسب زیر گونه جنس و سن تغییر می کند. نر های بالغ پروبال رنگین و پر زرق و برق و دمی دراز تر و سر و گردن آن ها به رنگ سبز تیره و براق است. در قرقاول های ماده رنگ پر ها نخودی تیره با لکه های قهوهای زیاد به رنگ محیط اطراف است که باعث می شود در دوران طولانی خوابیدن روی تخم ها و زمان پرورش جوجه ها از دید دشمنان پنهان بماند.

گروه دوم، قرقاول های دم کوتاه هستند که تعداد آن ها کم و اکثراً درر نواحی مرتفع به خصوص در ارتفاعات هیمالیا و چین زندگی می نمایند. طول عمر قرقاول ها حدود 15 سال است و در 8 ماهگی به بلوغ جنسی می رسند و تخم گذاری را آغاز می کنند.

وزن تخم قرقاول ها بین 25 تا 35 گرم و به طور متوسط 2/31 گرم است. تخم قرقاول ها به رنگ کرم و یا قهوهای زیتونی قابل مشاهده است.2- جوجه کشی طبیعی

در طبیعت قرقاول معمولاً در بوته زازها و علفزار ها زندگی و در همان محل جفت گیری می کند. قرقاول ها در سن 8 ماهگی از نظر جنسی بالغ می شوند و می توانند تخم گذاری کنند. نسبت جنسی قرقاول ها در طبیعت مانند مرغ خانگی است و معمولاً یک پرنده نر دارای چندین مرغ است. اواخر زمستان و اوایل بهار فصل شروع جفت گیری و تخم گذاری در قرقاول ها است. البته شروع فصل تخم گذاری با توجه به گونه قرقاول و شرایط آب و هوایی تحت تاثیر قرار می گیرد. زمستان های بسیار زرد معمولاً زمان تخم گذاری را به تعویق انداخته و دوره تخم گذاری را کوتاه می کند.

پرنده نر در طول فصل بهار قلمرو خود ار مشخص می کند و اجازه ورود به دیگر نر ها را به قلمرو خود نمی دهد. در اوایل فصل بهار، ماده ها علاقه به جفت گیری نشان نمی دهند و بعد از گذشت چند روز سر انجام نر خود را انتخاب می کنند.


در طبیعت، نسبت جنسی در جمعیت های تولید مثلی به طور میانگین حدود 2 تا 3 مرغ به ازای هر قرقاول هنر است. قرقاول ماده بعد از جفت گیری آشیانه ای رای خود ساخته و در آن تخم گذاری می کند.

تعداد تولید شده از قرقاول ها در یک فصل تخم گذاری 20 تا 90 تخم متغیر است. اما تعداد تخم یک قرقاول ماده برای تولید جوجه و انکوباسیون طبیعی ممکن است حداکثر تا 20 تخم در هر دوره تخم گذاری باشد. قبل از شروع دوره کرچی هر قرقاول ماده به طور مستمر و در هر روز یک تخم می گذارد تا این که به یک باره دوره تخم گذاری متوقف شده و دوره کرچی و خوابیدن قرقاول بر روی تخم ها شروع می شود. معمولاً در اثر یک جفت گیری موفق بین قرقاول نر و ماده، پرنده ماده می تواند 25 تا 30 روز تخم نطفه دار تولید نماید. قرقاول های نر در انتخاب محل آشیانه و خوابیدن بر روی تخم ها و در مراحل پرورش جوجه ها تاثیری ندارند و به ماده ها کمک نمی کنند. آشیانه قرقاول ها معمولاً بر روی زمین و در حاشیه بوته زارها، علفزارها و نواحی با پوشش متراکم ساخته شده و بستر آن با کاه، علف های کوچک، شاخ و برگ درختان و همچنین کرک و پر پوشیده می شود. گاهی اوقات قرقاول ها تخم های خود را علاوه بر آشیانه خود در آشیانه سایر قرقاول ها و حتی آشیانه کبک ها می گذارند. بنابراین در برخی موارد می توان آشیانه بزرگی شامل 12 تا 15 تخم با رنگ های متفاوت پیدا کرد. میانگین تعداد تخم های هر آشیانه بین 8 تا 13 تخم است. رنگ تخم ها از یک پرنده به پرنده دیگر معمولاً متفاوت بوده و ممکن است قهوه ای تیره، سبز زیتونی و یا آبی رشن باشد. طول دوره انکوباسیون طبیعی در قرقاول به طور متوسط 23 روز است و در طول این دوره مرغ ضمن تامین درجه حرارت و رطوبت مناسب برای تخم ها، آن ها را به طور مرتب می چرخاند. هر چند تخم های موجود در آشیانه طی دو یا 3 هفته گذاشته شده اند، اما در پایان دوه انکوباسیون تقریباً تمام تخم ها به صورت همزمان و تنها به فاصله چند ساعت از یکدیگر تفریخ می شوند در طبیعت، طی هفته اول و دوم جوجه ها نیاز به گرمای بدن مادر دارند و با تکمیل پوشش بدن این نیاز به تدریج کم می شود. معمولاً از هفته سوم به بعد نیاز جوه ها به مادر و آشیانه مرتفع شده و تقریبا مستقل می شوند.

3- تشکیل گله مولد به منظور جوجه کشی مصنوعی

در جوجه کشی قرقاول اولین اقدام مهم، انتخاب گله مولد است. پرنده مولد نباید از نظر ویژگی های ظاهری مشکی داشته باشد و با توجه به هدف پرورش (شکار یا گوشت)، آن را انتخاب کرد. نسبت پرنده نر به ماده در طبیعتم یک نر به یک ماده است اما در پرورش صنعتی معمولاً به ازای هر 8 تا 10 پرنده ماده یک قرقاول نر در نظر می گیرند. به منظور باروری بهتر، خروس ها بیش از بهار باید درحداقل به مدت 4 هفته در کنار مرغ ها باشند.

قرقاول ها برای زندگی به محوطه آزاد و بهتری نیاز دارندو با توجه به خصوصیات پروازی، از سالن های پرورش طیور تجاری کم تر می توان برای پرورش این پرنده بهره برد، مگر برای پرورش جوجه ها در چند هفته اول زندگی، پرورش قرقاول در 3 مرحله انجام می شود که شامل سالن پرورش، محوطه آزاد یا بهار بند و پن پرواز می باشد. فضای پیشنهادی در5 هفته اول زندگی در سیستم متراکم 04/0 متر مربع به ازای هر پرنده یا به عبارتی 25 قطعه جوجه در هر متر مربع از کف سالن می باشد. در سن 5 تا 7 هفتگی که پرنده ها در ساعاتی از روز به بیرون سالن منتقل می شوند (محوطه آزاد یا بهار بند)، فضای لازم 2/0 تا 4/0 متر مربع به ازای هر پرنده (5/2 تا 5 قطعه در هر متر مربع) است.

بعد از 7 هفتگی و آغاز هفته هشتم، انتقال قرقاول ها به پن های پرواز آغاز می شود. در این صورت فضای مورد نیاز با توجه به جثه پرنده و پرواز کزدن آن به 2 متر مربع به ازای هر پرنده می رسد. در صورت تراکم بالا عمل نوک چینی الزامی است، در غیر این صورت، احتمال مشکل کانی بالیسم گله افزایش می یابد.

کف سالن پرورش بهتر است از جنس بتن باشد. دیوار های سالن باید از بتن و یا مصالح ساختمانی مناسبی ساخته شود که جوندگان یا حیوانات وحشی دیگر نتوانند به داخل سالن نفوذکنند. برای محصور کردن و بهار بند نیز از توری های سیمی از جنس فولاد یا گالوانیزه استفاده می شود، به طوری که ارتفاع آن بین 8/1 4/2 متر باشد. کف پن پرواز را نیزمی توان مانند محوطه آزاد با شن و ماسه به ضخامت حدود 10 سانتی متر پوشاند. وجود شن برای تمیز، براق و مرتب نگه داشتن پر های زینتی پرنده مفید است.

در سیستم متراکم، به دلیل کنترل دما، معمولاً تخم گذاری قرقاول ها به موقع انجام می شود. تغذیه قرقاول ها با یک چیره متعادل و کنترل انگل های داخلی و خارجی و پیش گیری از بیماری ها، به تخم گذاری هر چه سریعتر و بهتر پرنده در آغاز فصل و همچنین افزایش میزان تخم گذاری کمک می کند. ژنتیک یکی از عوامل مهم در تولید تخم به شمار می رود. در برخی موارد تلافی سویه ها در میزان تولید، اثر منفی دارد. بنابراین، بهتر است که تنها از یک سویه قرقاول به منظور تولید گله مولد استفاده شود.

 پرورش گله مولد قرقاول.

4- جمع آوری و نگه داری تخم از گله مولد

در شکل زیر تخم های قرقاول را مشاهده می نمایید
تخم نطفع دار قرقاول برای جوجه کشی


فصل تخم گزاری قرقاول ها از فروردین تا مرداد ماه و تعداد تخم در دوره 12 عدد است. وزن تخم قرقاول بین 55 تا 60 گرم و به طور متوسط 7/57 گرم است. با توجه به این که دوره تخم گذاری در مرغ 5 ماه است، لذا باید حداکثر تلاش در زمینه جوجه کشی از تمام تخم ها صورت گیرد. به این منظور باید روزانه و به شکل منظم تخم ها را جمع آوری کرد. توصیه می شود حداقل 4 بار در روز تخم ها جمع آوری شوند. وجود لانه تخم گذاری، پرنده را تشویق به تخم گذاری درون آن می کند و میزان تخم های شکسته شده را کاهش می دهد. از طرفی از تخم گذاری پراکنده گله نیز جلوگیری می کند. تم ها تا زمان ورود به دوره انکوباسیون بایددر دمای 13 تا 18 درجه سانتی گراد و رطوبت 75 درصد نگهداری شوند. نگه داری تخم ها در دما های بالاتر موجب کوتاه شدن مدت زمان زخیره تخم ها در انبار، افزایش متابولیسم و از دست دادن بیش از حد آب می شود. مدت زمان ذخیره سازی تخم و کیفیت تخم مرغ با هم ارتباط دارند. در اوایل دوره تخم گذاری که کیفیت آلبومین بالا است می توان طول مدت نگهداری تخم را افزایش داد و پس از آن، به دلیل کاهش کیفیت آلبومین، مدت زمان نگهداری تخم کاهش می یابد. تخم ها باید حداقل یک روز در اتاق نگهداری بمانند. علت این موضوع انجام عمل کندلینگ، برای تشخیص کیسه هوایی تخم و کنترل غلظت سفیده است. هرچه زمان نگهداری تخم ها افزایش یابدمیزان جوجه در آوری کاهش می یابد. بهتر است انتهای کوچک تخم به سمت پایین باشد. در مدت ذخیره سازی، تخم ها حداقل دو بار در روز با زاویه 45 درجه از حالت عمودی با دست چرخانده می شوند تا از چسبیدن زرده به پوسته جلوگیری شود.

تخم قرقاول ممکن است کثیف و آغشته به فصولات پرنده باشد و باید آن ها را تمیز کرد. تخم ها را می توان به مدت 3 دقیقه با آب 43 تا 46 درجه سانتی گراد شست و شو و سپس با ماده ضد عفونی کننده مناسب به صورت اسپری یا گاز دهی ضد عفونی کرد. تخم ها باید در دمای اتاق خشک شوند. در صورت گاز دهی لازم است قبل از قرار دادن تخم ها در دستگاه جوجه کشی، آن ها را در معرض گاز فرمالدئید قرار داد.

هنگام انتخاب تخم قرقاول برای چیدن در دستگاه جوجه کشی باید هر گونه تخم مرغ مشکل دار از جمله شکسته، با شکل غیر طبیعی و بزرگتر یا کوچک تر از حالت عادی را جدا کرد. تخم های کثیف و آلوده نیز همان طور که گفته شد باید جدا شده و بلدرچین خوبی نظافت شوند.

5- چیدن تخم ها در دستگاه ستر

تخم قرقاول به سادگی تخم مرغ هچ می شود. جوجه کشی قرقاول ممکن است به روش صنعتی یا به شکل سنتی و طبیعی صورت گیرد که البته در حالت سنتتی میزان جوجه در آوری به شدت کاهش می یابد. طول دوره جوجه کشی قرقاول 23 تا 28 روز است. این زمان ممکن است تحت تحت تاثیر عوامل متعدد همچون سن پرنده ، شرایط انبار تخم ها، مدیریت دوره جوجه کشی، حرارت و رطوبت تخم ها متغیر باشد. تخم ها تا سن 21 روزگی در انکوباتور (ستر) می مانندو پس از آن تا زمان هچ به دستگاه هچر منتقل می شوند. درجه حرارت دستگاه ستر 5/37 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی آن 57 تا 63 درصد در نظر گرفته می شود. وجود رطوبت در هچر مانع چسبیدن جنین به پرده های داخل تخم و پوسته می شود.

در صورتی که رطوبت لازم تامین نشود،خروج جوجه ها از تخم و شکستن پوست سخت تر خواهد بود. وجود جریان هوا به طور دائم در انکوباتور باعث دفع دی اکسید کربن تولید شده توسط جین شده و اکسیژن کافی را برای آن ها فراهم می کند.تخم ها در دوره جوجه کشی ، باد به شکل منظم چرخش یابد. در صورت ثابت بودن تخم ها، زرده و نطفه به دلیل وزن حجمی کمتر نسبت به سفیده به طرف بالا می روند و به پوسته می چسپند. در این صورت، جنین قادر به رشد طبیعی خودنیست. در صورت عدم وجود دستگاه اتوماتیک، حداقل روزی دو تا سه بار به صورت دستی باید تخم ها چرخش یابند. چرخش تخم ها به ویژه در طول هفته اول بایدبه آرامی و با احتیاط کامل انجام گیرد، زیرا در طول این مدت جنین در حال رشد، دارای عروق خونی بسیار ظریف و حساسی است که با کوچکترین ضربه ناگهانی گسسته شده و مرگ جنین را به دنبال خواهد داست.

در صورت چرخش دستی، بهتر است یک علامت بر روی یک بخش تخم زده شود تا در زمان چرخش میزان آن کنترل شود. روش معمول قرار دادن تخم ها به طور قائم می باشد که در این حالت محفظه هوا واقع در انتهای پهن تخم در بالای تخم قرار می گیرد. زاویه چرخش به میزان 45 درجه از خط عمود به طرف زاویه مخالف است. هرگز نباید تخم ها را در یک جهت چرخانید، زیرا این کار تشکیل غشای کوریو آلانتوئیس و دیگر غشای جنینی را مختل خواهد کرد و به سایر ساختار های تخم صدمه خواهد زد. باتوجه به این که شب ها تخم ها چرخش نمی یابند، باید توجه داشت که تخم ها دو شب متوالی در یک جهت نباشند. در سه روز آخر که تخم ها در هچر قرار می گیرند، عمل چرخاندن انجام نمی شود تا جنین در موقعیت مناسب برای خروج از تخم قرار بگیرد. همچنین طی این مدت درب دستگاه هچر نباید زیاد باز شود تا دما و رطوبت مناسب برای تخم ها تامین شود.

دما و میزان چرخش تخم ها دو فاکتور مهم در خروج جوجه ها از تخم است. تغییر زیاد درجه حرارت (زیاد یا کم) و عدم چرخش تخم بیش از 24 ساعت، میزان جوجه در آوری را به شدت کاهش خواهد داد. رطوبت، تاثیر کم تری بر تفریخ جوجه ها می گذارد اما هنگامی که تخم ها به مدت طولانی در معرض تنش رطوبتی قرار گیرند، هچ شدن جوجه ها به شدت کاهش می یابد.

6- کندلینگ (نور بینی تخم ها)

نور بینی یا کندلینگ تخم قرقاول مکن است در روز های ابتدایی جوجه کشی و یا در مراحل مختلف این دورهانجام شود. معمولاً در پاین هفته اول و هفته دوم انکوباسیون با انجام عمل کندلینگ می توان تخم های غیر بارور و یا جنین مرده را در قرقاول مشخص و آن ها را از دستگاه خارج نمود. برای این کار تخم ها را دی یک اتاق تاریک در مقابل یک لامپ روشن یا دستگاه مخصوص کندلینگ قرار می دهند و ضعیت جنین و تخم را مورد بررسی قرار می دهند.

جنین سالم به صورت لکه ای سیاه در بالای تخم و نزدیک به اتاقک هوایی مشاهده می شود. انشعابات و رشته های عروقی شبیه تار عنکبوت در اطراف این لکه قابل مشاهده است. عبور نور از تخم مرغ و شفافیت داخل ان دلیل عدم رشد جنین بوده و تخم باید از دستگاه خارج شود.

7- چیدن تخم ها در دستگاه هچر

تخم هار در روز 21 از ستر به هچر منتقل می شوند و از این زمان تا روز 23 و در برخی موارد برای مدت طولانی تر (تا 26 روز) تخم ها در هچر می مانند تا جوجه ها همه از تخم خارج شوند. چرخش تخم ها در دستگاه هچر متوقف می شود. برای انتقال تخم ها از ستر به دستگاه هچر باید دقت و سرعت کافی داشت. این عملیات با توجه به تعداد تخم ها از چند دقیقه تا یکی دو ساعت به طول می انجامد. معمولاً اگر دمای اتاق ستر و هچر مناسب باشد (34 درجه سانتی گراد) و در هنگام جا به جایی تخم ها از شانه های ستر به سینی های هچر دچار تکان شدید نشوند، درصد جوجه در آوری تخم ها کاهش نخواهد یافت. اما طو لانی شدن مدت جا به جایی تخم ها و دمایی پایین محل انجام عملیات باعث ایجاد شوک حرارتی و کاهش جوجه در آوری خواهد شد.

درجه حرارت هچر حدود 37 تا 5/37 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی آن 74 تا 75 درصد تنظیم می شود. هنگامی که دوره جوجه کشی کامل شد، جوجه ها با استفاده از دندان تخمی (زایده ای در بالای نوک)، انتهای پهن تخم را شکسته و حدود 10 ساعت طول می کشد تا جوجه خیس کاملاً خشک شود.

پس از خروج اولین جوجه از تخم، 24 ساعت طول می کشد تا سایر جوجه ها بیرون بیایند. معمولاً جوجه ها پس از تفریخ تا 72 ساعت بدون آب و غذا می توانند زنده بمانند ودر این مدت از کیسه زرده برای تامین احتیاجات خود استفاده می کنند. با این حال، باید هر چه زودتر آن ها را از دستگاه خارج کرد و با دقت در جعبه های ویژه به سالن جوجه ریزی انتقال داد. طبیعت نیز مرغ مادر جوجه ها را حدود 3 تا 4 ساعت زیر خود پناه می دهد تا کمی خشک شوند و سپس به جایی خارج از آشیانه هدایت می کند تا کاملاً خشک شوند.

پس از خروج جوجه ها از تخم آن ها را از دستگاه هچر خارج کرده و برای انجام مراحل بعدی به یک سالن مناسب انتقال می دهند. از دست دادن آب بدن جوجه ها باعث ایجاد استرس و حتی مرگ جوجه های تازه هچ شده می شود و به همین دلیل جوجه ها نباید در هچر خشک شوند. پس از خروج همه جوجه ها از تخم و در حالی که حدود 5 درصد بدن آن ها مرطوب است باید آن ها را از هچر خارج نمود. اگر درجه حرارت سالن نگهداری جوجه ها پس از انتقال جوجه ها از هچر24 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی 75 درصد باشداحتمال از دست دادن آب بدن و سرم خوردگی جوجه ها به حداقل می رسد. در این مرحله جوجه های ناقص و حذفی از مابقی جدا می شوند. تعیین جنسیت جوجه قرقاولها با استفاده از رنگ و بررسی مقعد در روز اول پس از تولید انجام میب شود. جوجه ها در صورت نیاز واکسن نیوکاسل و مارک را در روز اول دریافت کرده و پس از شمارش برای انتقال به مراکز پرورش آن ها راه در کارتن قرار می دهند.

بعد از فرآیند جوجه کشی، مهمترین موضوع نظافت و ضدعفونی دستگاه جوجه کشی است. بهداشت مناسب، خطر ابتلا به بیماری ها رادر دوره جوجه کشی بعدی کاهش می دهد. لذا باید دستگاه و سینی های آن را شست و تمیز کرد و سپس با گاز فرمالدئید به مدت 10 دقیقه ضد عفونی نمود. گاز فرمالدئید از واکنش فرمالین و پرمنگنات پتاسیم ایجاد می شود. به ازای هر متر مکعب از فضای دستگاه 35 میلی لیتر فرمالین 40 درصد به 25 گرم پرمنگنات پتاسیم در یک ظرف مقاوم به حرارت اضافه می شود. باید توجه نمود که حتما فرمالین روی پرمنگنات لریخته شود، زیرا عمل عکس آن باعث انفجار می شود.

دستگاه جوجه کشی قرقاول و تخم نطفه دار

ماشین جوجه کشی هوشمند برای قرقاول

 


برای مشاهده سایر دستگاه ها لطفا کلیک نمایید
کلمات کلیدی:
ستگاه جوجه کشی, جوجه کشی, ماشین جوجه کشی لوازم دستگاه جوجه کشی ,جوجه بوقلمون, دستگاه جوجه کشی بلدرچین, دستگاه جوجه کشی کپک, دستگاه جوجه کشی خانگی, جوجه گیری , تخم نطفه دار , دستگاه جوجه کشی بوقلمون, دستگاه جوجه کشی کوچک, رطوبت دستگاه جوجه کشی, چیلر, انواع دستگاه جوجه کشی ,ساخت دستگاه جوجه کشی ,دامداری, جوجه مرغ,  نماینده انحصاری تولید و پخش دستگاه و ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی ایرانی و خارجی در استانهای :گیلان, سیستان و بلوچستان ,لرستان ,خراسان جنوبی, سمنان ,یزد ,آذربایجان غربی ,اردبیل, اصفهان ,ایلام, بوشهر,تهران, چهارمحال و بختیاری ,خراسان رضوی, خراسات شمالی ,فارس ,قزوین, قم, کردستان ,کرمان ,کرمانشاه, کهگیلویه و بویراحمد, گلستان, مازندران ,مرکزی ,هرمزگان ,جوجه کشی دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان زاهدان خاش سراوان زابل چابهار ایرانشهر بزمان زابلی سرحدات سیستان بلوچ بلوچستان بوقلمون بلدرچین طیور مرغداری کبک تخم مرغ اردک دام پرورش قرقاول شتر مرغ ماشین جوجه کشی “شتر مرغ” شتر مرغ وسیله ای جالب برای اشتغال در منزل آیا بیکار هستید و به دنبال یک کار پر درآمد میگردید؟ آیا باز نشسته اید و به دنبال یک شغل تفریحی هستید؟ آیا تحصیلات خود را به پایان رسانده اید و به دنبال سوژه ای برای فعالیت اقتصادی هستید؟ آیا کشاورز هستید و مایلید در کنار کشاورزی در آمد بیشتری کسب کنید؟ آیا سرمایه زیادی ندارید و مایل به کار و کوشش هستید؟ این دستگاه تمام مشکلات شما را حل میکند بدون نیاز به داشتن مزرعه و امکانات زیاد با ما وارد چرخه اقتصاد شوید دستگاه جوجه کشی خانگی,نماینگی انحصاری دستگاه جوجه کشی JN اروپا در استان سیستان و بلوچستان ,پایین ترین قیمت دستگاهای جوجه کشی خانگی و صنعتی در کشور,مشاوره رایگان در راه اندازی سالن های جوجه کشی,فروش دستگاه جوجه کشی در زاهدان,زابل,خاش,سراوان,ایرانشهر,چابهار, دستگاه جوجه کشی خانگی خارجی دستگاه جوجه کشی خانگی , صنعتی استان سیستان و بلوچستان, دستگاه جوجه کشی خانگی ,روستاهای استان سیستان و بلوچستان, نماینگی انحصاری دستگاه جوجه کشی JN اروپا ,پایین ترین قیمت دستگاهای جوجه کشی خانگی, مشاوره رایگان در راه اندازی سالن های, فروش دستگاه جوجه کشی در زاهدان, نماینده انحصاری تولید و پخش دستگاه و ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی ایرانی و خارجی در استانهای :گیلان ,دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان ,دستگاه جوجه کشی لرستان  , دستگاه جوجه کشی خراسان جنوبی , دستگاه جوجه کشی سمنان ,  دستگاه جوجه کشی یزد , دستگاه جوجه کشی آذربایجان غربی , دستگاه جوجه کشی اردبیل,  دستگاه جوجه کشی اصفهان ,  دستگاه جوجه کشی ایلام, دستگاه جوجه کشی بوشهر, دستگاه جوجه کشی ,  دستگاه جوجه کشی تهران , دستگاه جوجه کشی چهارمحال و بختیاری ,  دستگاه جوجه کشی خراسان رضوی , دستگاه جوجه کشی خراسان شمالی , دستگاه جوجه کشی فارس ,  دستگاه جوجه کشی قزوین ,  دستگاه جوجه کشی قم , دستگاه جوجه کشی کردستان ,  دستگاه جوجه کشی کرمان, دستگاه جوجه کشی کرمانشاه , دستگاه جوجه کشی کهگیلویه و بویراحمد , دستگاه جوجه کشی گلستان ,  دستگاه جوجه کشی مازندران , دستگاه جوجه کشی مرکزی  ,دستگاه جوجه کشی هرمزگان , دستگاه جوجه کشی , جوجه کشی , ماشین جوجه کشی, لوازم دستگاه جوجه کشی , جوجه بوقلمون, بلدرچین, کپک, دستگاه جوجه کشی خانگی ,جوجه گیری , تخم نطفه دار, دستگاه جوجه کشی بوقلمون, دستگاه جوجه کشی کوچک ,رطوبت دستگاه جوجه کشی ,چیلر, انواع دستگاه جوجه کشی, ساخت دستگاه جوجه کشی, دامداری, جوجه مرغ ,جوجه کشی, دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان, دستگاه جوجه کشی زاهدان, دستگاه جوجه کشی, خاش ,دستگاه جوجه کشی سراوان , دستگاه جوجه کشی زابل, دستگاه جوجه کشی چابهار,دستگاه جوجه کشی ایرانشهر, دستگاه جوجه کشی بزمان , دستگاه جوجه کشی , دستگاه جوجه کشی زابلی, دستگاه جوجه کشی سرحدات , دستگاه جوجه کشی سیستان , دستگاه جوجه کشی بلوچ ,  دستگاه جوجه کشی بلوچستان , دستگاه جوجه کشی بوقلمون, دستگاه جوجه کشی بلدرچین, دستگاه جوجه کشی طیور, مرغداری, کبک, تخم مرغ, اردک ,دام, پرورش قرقاول, دستگاه جوجه کشی شتر مرغ ,ماشین جوجه کشی “شتر مرغ” شتر مرغ , نماینده انحصاری تولید و پخش دستگاه و ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی ایرانی و خارجی در استانهای :گیلان سیستان و بلوچستان لرستان خراسان جنوبی سمنان یزد آذربایجان غربی اردبیل اصفهان ایلام بوشهرتهران چهارمحال و بختیاری خراسان رضوی خراسات شمالی فارس قزوین قم کردستان کرمان کرمانشاه کهگیلویه و بویراحمد گلستان مازندران مرکزی هرمزگان کنترلر جوجه کشی دستگاه برق جوجه کشی کنترلر اتوماتیک جوجه کشی مدار کنترلر جوجه کشی مدار جوجه کشی برد جوجه کشی برد کنترلر جوجه کشی برد اتوماتیک کنترلر جوجه کشی برد دیجیتال جوجه کشی برد تمام اتوماتیک جوجه کشی دستگاه تمام اتوماتیک جوجه کشی دستگاه برق اتوماتیک جوجه کشی کنترلر تمام اتوماتیک جوجه کشی کنترلر فول دیجیتال جوجه کشی کنترلر برق جوجه کشی دستگاه دیجیتال جوجه کشی دستگاه برق دیجیتال جوجه کشی جوجه کشی اتوماتیک جوجه کشی دیجیتال جوجه کشی صنعتی جوجه کشی در منزل لوازم جوجه کشی راک جوجه کشی سنسور دمای جوجه کشی سنسور رطوبت جوجه کشی سنسور جوجه کشی سنسور دیجیتال جوجه کشی
دستگاه جوجه کشی 
جوجه کشی ماشین جوجه کشی لوازم دستگاه جوجه کشی جوجه کشی بوقلمون دستگاه جوجه کشی بلدرچین دستگاه جوجه کشی کبک دستگاه جوجه کشی خانگی دستگاه جوجه کشی فول اتوماتیک دستگاه جوجه کشی دیجیتال تخم نطفه دار دستگاه جوجه کشی بوقلمون دستگاه جوجه کشی کوچک رطوبت دستگاه جوجه کشی انواع دستگاه جوجه کشی ساخت دستگاه جوجه کشی جوجه کشی فول اتوماتیک دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان دستگاه جوجه کشی شتر مرغ ماشین جوجه کشی شتر مرغ شتر مرغ وسیله ای جالب برای اشتغال در منزل آیا بیکار هستید و به دنبال یک کار پر درآمد میگردید؟ آیا باز نشسته اید و به دنبال یک شغل تفریحی هستید؟ آیا تحصیلات خود را به پایان رسانده اید و به دنبال سوژه ای برای فعالیت اقتصادی هستید؟ آیا کشاورز هستید و مایلید در کنار کشاورزی در آمد بیشتری کسب کنید؟ آیا سرمایه زیادی ندارید و مایل به کار و کوشش هستید؟ این دستگاه تمام مشکلات شما را حل میکند بدون نیاز به داشتن مزرعه و امکانات زیاد با ما وارد چرخه اقتصاد شوید دستگاه جوجه کشی خانگی نماینگی انحصاری دستگاه جوجه کشی JN اروپا در استان سیستان و بلوچستان پایین ترین قیمت دستگاهای جوجه کشی خانگی و صنعتی در کشور مشاوره رایگان در راه اندازی سالن های جوجه کشی فروش دستگاه جوجه کشی در زاهدان,زابل,خاش,سراوان,ایرانشهر,چابهار دستگاه جوجه کشی خانگی خارجی دستگاه جوجه کشی خانگی صنعتی استان سیستان و بلوچستان
دستگاه جوجه کشی خانگی روستاهای استان سیستان و بلوچستان نمایندگی انحصاری دستگاه جوجه کشی JN اروپا پایین ترین قیمت دستگاهای جوجه کشی خانگی مشاوره رایگان در راه اندازی سالن های جوجه کشی فروش دستگاه جوجه کشی در زاهدان نماینده انحصاری تولید و پخش دستگاه و ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی ایرانی و خارجی در استانهای :گیلان ,دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان دستگاه جوجه کشی لرستان دستگاه جوجه کشی خراسان جنوبی دستگاه جوجه کشی سمنان دستگاه جوجه کشی یزد دستگاه جوجه کشی آذربایجان غربی دستگاه جوجه کشی اردبیل دستگاه جوجه کشی اصفهان دستگاه جوجه کشی ایلام دستگاه جوجه کشی بوشهر دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی تهران دستگاه جوجه کشی چهارمحال و بختیاری دستگاه جوجه کشی خراسان رضوی دستگاه جوجه کشی خراسان شمالی دستگاه جوجه کشی فارس دستگاه جوجه کشی قزوین دستگاه جوجه کشی قم دستگاه جوجه کشی کردستان دستگاه جوجه کشی کرمان دستگاه جوجه کشی کرمانشاه دستگاه جوجه کشی کهگیلویه و بویراحمد دستگاه جوجه کشی گلستان دستگاه جوجه کشی مازندران دستگاه جوجه کشی مرکزی  دستگاه جوجه کشی هرمزگان  دستگاه جوجه کشی جوجه کشی هوشمند ماشین جوجه کشی لوازم دستگاه جوجه کشی جوجه بوقلمون بلدرچین, کپک دستگاه جوجه کشی خانگی ماشین جوجه گیری تخم نطفه دار دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی کوچک رطوبت دستگاه جوجه کشی انواع دستگاه جوجه کشی ساخت دستگاه جوجه کشی جوجه کشی مرغ ماشین جوجه کشی دستگاه جوجه کشی سیستان و بلوچستان دستگاه جوجه کشی زاهدان دستگاه جوجه کشی خاش دستگاه جوجه کشی سراوان  دستگاه جوجه کشی زابل دستگاه جوجه کشی چابهار دستگاه جوجه کشی ایرانشهر دستگاه جوجه کشی بزمان دستگاه جوجه کشی دستگاه جوجه کشی زابلی دستگاه جوجه کشی سرحدات دستگاه جوجه کشی سیستان دستگاه جوجه کشی بلوچ
دستگاه جوجه کشی بلوچستان دستگاه جوجه کشی بوقلمون دستگاه جوجه کشی بلدرچین دستگاه جوجه کشی طیور ماشین جوجه کشی اردک پرورش قرقاول دستگاه جوجه کشی شتر مرغ ماشین جوجه کشی شتر مرغ دستگاه شتر مرغ نماینده انحصاری تولید و پخش دستگاه و ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی ایرانی و خارجی در استانهای :گیلان سیستان و بلوچستان لرستان خراسان جنوبی سمنان یزد آذربایجان غربی اردبیل اصفهان ایلام بوشهرتهران چهارمحال و بختیاری خراسان رضوی خراسات شمالی فارس قزوین قم کردستان کرمان کرمانشاه کهگیلویه و بویراحمد گلستان مازندران مرکزی هرمزگان  کنترلر جوجه کشی  دستگاه برق جوجه کشی  کنترلر اتوماتیک جوجه کشی  مدار کنترلر جوجه کشی  مدار جوجه کشی  برد جوجه کشی  برد کنترلر جوجه کشی  برد اتوماتیک کنترلر جوجه کشی  برد دیجیتال جوجه کشی  برد تمام اتوماتیک جوجه کشی  دستگاه تمام اتوماتیک جوجه کشی دستگاه برق اتوماتیک جوجه کشی کنترلر تمام اتوماتیک جوجه کشی  کنترلر فول دیجیتال جوجه کشی کنترلر برق جوجه کشی  دستگاه دیجیتال جوجه کشی  دستگاه برق دیجیتال جوجه کشی جوجه کشی اتوماتیک  جوجه کشی دیجیتال 
جوجه کشی صنعتی  جوجه کشی در منزل  لوازم جوجه کشی راک جوجه کشی  سنسور دمای جوجه کشی  سنسور رطوبت جوجه کشی سنسور جوجه کشی سنسور دیجیتال جوجه کشی فروش دستگاه جوجه کشی در مشهد فروش ماشین جوجه کشی در مشهد فروش دستگاه جوجه کشی در  کرمانشاه فروش دستگاه جوجه کشی در شمال 
، لک‌لک ، مرغ خانگی ، هدهد و … را دارا می باشد.
مشتریان می توانند در شهرهای مانند گلستان ، گیلان ، لرستان ، مازندران ، مرکزی ، هرمزگان ، همدان ، ماشین جوجه کشی در یزد ،تنکابن ، جویبار ، چالوس ، رامسر ، ساری ، سوادکوه ،دستگاه جوجه کشی در قائم‌شهر ، گلوگاه ، محمودآباد ، نکا نور ، نوشهر ، آشتیان ، اراک ، تفرش ، خمین ، ماشین جوجه کشی در ساوه ، شازند ، کمیجان ، محلات ، ابوموسی ، بستک ، بندر عباس ، بندر، لنگه ، جاسک ، حاجی‌آباد ، قشم ، گاوبندی ،دستگاه جوجه کشی در میناب ، اسدآباد ، بهار تویسرکان ، رزن ، کبودر، آهنگ ، ابرکوه ، اردکان ، بافق ، تفت ، خاتم ، صدوق ، طبس ، ماشین جوجه کشی در مهریز ،آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ،دستگاه جوجه کشی در اردبیل ، اصفهان ، ایلام ، ماشین جوجه کشی در بوشهر ، تهران چهارمحال و بختیاری ، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ،خوزستان ، ماشین جوجه کشی در زنجان ،سمنان سیستان و بلوچستان ، شیراز ، ماشین جوجه کشی در قزوین ، دستگاه جوجه کشی در قم ،کردستان ،دستگاه جوجه کشی در کرمان ، کرمانشاه ، کهگیلویه و بویراحمد ، تیران و کرون ، چادگان ،خمینی‌شهر، خوانسار، سمیرم، شهرضا ،سمیرم سفلی، فریدن، فریدون‌شهر ، فلاورجان، کاشان، گلپایگان، لنجان ، مبارکه ،نائین،نجف‌آباد، ماشین جوجه کشی در نطنز،ماشین جوجه کشی در آبدانان، ایلام، ایوان، دره‌شهر، دهلران ،شیروان و چرداول، مهران، بوشهر، تنگستان، جم ،دشتستان، دشتی، دیر، دیلم ،کنگان، گناوه ،اسلام‌شهر ،پاکدشت ،تهران، دماوند ، رباط‌کریم، ری ،ساوجبلاغ ،شمیرانات ، شهریار، فیروزکوه ،کرج ، نظرآباد ،ورامین ، اردل، بروجن ،شهرکرد ، فارسان ، کوهرنگ ،لردگان، بیرجند ،درمیان ،سرایان ،سربیشه ،فردوس،مِیبُد ، یزد ، ماشین جوجه کشی در دلیجان ، زرندیه ، خمیر ، رودان ، ملایر، نهاوند ، همدان ، آذرشهر ، اسکو ، اهر ، بستان‌آباد ، بناب ، ماشین جوجه کشی در تبریز ، جلفا ، چار ،اویماق ،سراب ، شبستر ، عجب‌شیر ، کلیبر ، مراغه ، مرند ، ملکان ،میانه ، ورزقان ،هریس ، هشترود، ارومیه ، اشنویه ، بوکان، پیرانشهر، تکاب ، چالدران ، خوی ، سردشت ، سلماس ، شاهین‌دژ ، ماکو ، مهاباد ،میاندوآب ، نقده ،ماشین جوجه کشی در اردبیل ، بیله‌سوار ، پارس‌آباد ، خلخال ،کوثر ، گِرمی ، مِشگین‌شهر ، نَمین، نیر، آران و بیدگل ، اردستان ، اصفهان ، برخوار و میمه ، قائنات ،نهبندان ،بردسکن ،تایباد، تربت جام ،تربت حیدریه ،چناران ،خلیل‌آباد ،خواف ،درگز ،رشتخوار، سبزوار، سرخس ،فریمان ،قوچان،کاشمر ،کلات ،گناباد، مشهد ،مه ولات ، نیشابور، اسفراین، بجنورد، جاجرم ،شیروان، فاروج ،مانه و سملقان، آبادان، امیدیه ،اندیمشک، اهواز ،ایذه باغ‌ملک ،بندر ماهشهر ،بهبهان، خرمشهر، دزفول ،دشت، آزادگان، دستگاه جوجه کشی درخنج داراب ،زرین‌دشت، سپیدان، شیراز ،فراشبند، فسا ،فیروزآباد، قیر و کارزین، کازرون، لارستان ،لامِرد،دستگاه جوجه کشی در مرودشت، ممسنی، مهر ،نی‌ریز، آبیک، البرز، بوئین‌زهرا، تاکستان ،قزوین، قم، بانه ،دستگاه جوجه کشی در بیجار، دیواندره ،سروآباد، سقز، سنندج، قروه ،کامیاران ، ماشین جوجه کشی در مریوان، بافت، بردسیر، بم ،جیرفت ،راور ،رفسنجان ،رامشیر، رامهرمز، شادگان، شوش ،شوشتر، گتوند، لالی ،مسجد، سلیمان ،هندیجان ، ابهر ،ایجرود ،دستگاه جوجه کشی در خدابنده، خرمدره ،زنجان، طارم ،ماه‌نشان ،دامغان، سمنان، شاهرود ،گرمسار ،مهدی‌شهر،دستگاه جوجه کشی در ایرانشهر، چابهار،خاش ، دلگان، زابل، دستگاه جوجه کشی در زاهدان ،زهک، سراوان ،سرباز، کنارک ،نیک‌شهر، آباده ،ارسنجان، استهبان، اقلید ،بوانات ،پاسارگاد، جهرم، خرم‌بید ،رودبار،دستگاه جوجه کشی در جنوب ،زرند، سیرجان ،شهر بابک ،عنبرآباد، دستگاه جوجه کشی درقلعه گنج، کرمان، کوهبنان ،کهنوج ،منوجان ،سلام‌آباد، غرب ، پاوه ، ثلاث ،باباجانی، جوانرود، دالاهو، دستگاه جوجه کشی در روانسر ،سرپل، ذهاب ، آستانه ،راشرفیه، اَملَش ،بندر انزلی ، ماشین جوجه کشی در رشت، رضوانشهر، رودبار ،رودسر، سیاهکل ،شَفت، صومعه‌سرا ،طوالش، فومَن ،لاهیجان ،لنگرود ،ماسال، ازنا ،الیگودرز ،بروجرد، پل‌دختر ،خرم‌آباد ،سنقر ،صحنه، قصر شیرین ، ماشین جوجه کشی در کرمانشاه ، ماشین جوجه کشی در کنگاور ،گیلان غرب ،هرسین ،بویراحمد، دستگاه جوجه کشی در بهمئی، دنا ،کهگیلویه ،گچساران ،آزادشهر، آق‌قلا، بندر گز، ترکمن، رامیان ،علی‌آباد، کردکوی، کلاله ،گرگان، گنبد ، کاووس، مراوه‌تپه ،مینودشت ،دستگاه جوجه کشی در آستارا ، دورود، دلفان ،سلسله، کوهدشت ،آمل ،بابل ،بابلسر، بهشهر و … این محصولات را تهیه فرمایند.
دستگاه جوجه کشی دست دوم ، دستگاه جوجه کشی خانگی ارزانرا نخرید.دستگاه جوجه کشی مشهد برق (دستگاه جوجه کشی مشهد برق) با سابقه 14 سال با قابلیت و قیمت دستگاه جوجه کشی بلدرچین، جوجه کشی خانگی NSJ’HI [,[I ;AD ، LHADK [,[I ;AD ، NSJ’HI [,[I ;AD OHK’D , egg incubator , indesutrial egg incubator , home egg incubator , best egg incubator , egg incubator pr

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
روش خرید برای خرید از فروشگاه، پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. قوانین کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مشهد برق مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . مجوزها کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
logo-samandehi
آدرس دفتر جهت خرید کنترلر: مشهد - بین امامت 7 و 9 - پاساژ عمارت - طبقه اول - واحد 301
آدرس انبار جهت بازدید و خرید دستگاه جوجه کشی: مشهد - بین میدان شهید فهمیده و میدان سپاد - شهید طرحچی 1(چراغچی ۴۹) مشهد برق
05136110460(تماس ۱۰ الی ۱۴ و ۱۶ الی 20)
09156851224 (تماس،واتزاپ،تلگرام)
کانال تلگرام مشهد برق: mashhad_bargh@
telegram