ضمن عرض تبریک سال جدید، تمامی قیمت ها و موجودی های سایت به روز میباشد و سفارش هایی که در تعطیلات نوروز ثبت شوند در تاریخ 99/1/23 ارسال خواهند شد

تایید
menuordersearch
jujekeshi.ir

معایب دستگاه جوجه کشی با بدنه pvc

(26)
(4)
معایب دستگاه جوجه کشی pvc

نکته: طبق یک ضرب المثل قدیمی، هیچ بقالی نمیگوید ماست ما ترش است. در هنگام خرید دستگاه جوجه کشی هم این امر صادق است و هیچ فروشنده ای نمیگوید دستگاه ما بد میباشد و یا این ایرادها را دارد و همه این ادعا را دارند که دستگاه ما بهترین میباشد. لذا بهتر است ببینیم مشتری آن شرکت چه میگوید و چه نتیجه ای حصول کرده است. بنا براین جهت شفاف سازی و اطمینان خاطر مشتری فیلم های ارسالی مشتری ها را منتشر میکنیم تا شواهد گویای صداقت مشهد برق باشد. در ضمن از این طریق قصد داریم زنجیره ای را برقرار کنیم و مشتری هایی که بعد از فرآیند جوجه کشی، تخم نطفه دار و یا جوجه برای فروش دارند، از این طریق بتوانند آنها را بفروش رسانند.

 

برای مشاهده فیلم هچ مشتریها اینجا کلیک نمائید

 

چرا استیل بهترین جنس برای تولید دستگاه جوجه کشی و وسایلی از این قبیل من جمله یخچال گوشت قصابی و یخچال های ویترینی سوپر مارکت میباشد؟؟؟

 

برای روشن شدن مطلب مثال بسیار ساه و عامیانه ای را مطرح میکنیم که درک آن بسیار بسیار ساده و روشن میباشد.

تا به حال آیا از خود پرسیده اید که چرا جنس قاشق و چنگال و سینی و... را از استیل میسازند؟

بله بسیار واضح و روشن است که دلیل آن عدم زنگ زدن و همچنین استحکام بالای آن میباشد، چرا که این وسایل در طول روز چندین مرحله شسته میشوند و همچنین با مواد ضدعفونی کننده ای همانند وایتکس و... در تماس میباشند و به هیچ عنوان زنگ نمیزنند و آسیب نمیبینند.

تا به حال برای همه ما پیش آمده است که از آشپزخانه غذای آماده سفارش داده ایم و همراه با غذا قاشقی پلاستیکی فرستاده اند که بسیار بسیار شکننده است و هنگام تیکه کردن کباب، به جای تیکه شدن کباب، قاشق تیکه شده است. اینجاست که فرق جنس پلاستیک فشرده (PVC) با جنس استیل مشخص میشود.

 

متاسفانه در بازار جنسی را به اسم pvc تبلیغ میکنند و تا میتوانند مشتری را گمراه میکنند که pvc بهترین جنس از نظر  عایق دما و رطوبت مباشد و تبلیغ دیگری که میکنند این هست که pvc باکتری و قارچ نمیگیرد و آلوده نمیشود.
و اما تا بحال آیا دیده اید که یخچال های گوشت قصابی و یا یخچال های ویترینی سوپر مارکت ها و یا یخچال های شیر سردکن که در لبنیات فروشی ها هست را از pvc بسازند؟
آیا میدانید جنس این یخچال ها از چیست؟
بله، جنس تمام این یخچال ها از استیل میباشد. در حقیقت جنس بدنه بیرونی این یخچال ها از گالوانیزه رنگ شده در کوره (به اصطلاح رنگ کوره ای) میباشد و جنس بدنه داخل این یخچال ها نیز از استیل میباشد که به هیچ وجه زنگ نمیزند و آلوده نمیشود. اجزای داخلی این یخچال ها هم از آلومینیوم ساخته میشود که باز هم زنگ زدگی به هیچ وجه ندارد. و اما برای عایق کردن این دو جداره و هدر نرفتن دما، بین جداره بیرونی و استیل داخلی از عایق یونولیت استفاده میشود. نکته مهم در این عایق سازی این هست که بین این سه جداره یعنی گالوانیزه بیرونی و عایق یونولیت وسط و لایه استیل داخل، هیچگونه فضای خالی وجود نداشته باشد که هوا وارد نشود و باعث آلودگی نشود. برای حل این مورد، بایستی سه جداره به هم پرس شوند. برای این امر، یونولیت از دو طرف چسب کاری شده و سپس در یکطرف آن ورق گالوانیره قرار گرفته و در سمت دیگر آن ورق استیل قرار میگیرد و این سه جداره در زیر دستگاه پرس قرار میگیرند و بعد از پروسه فشار و زمان خشک شدن (24 ساعت زیر دستگاه پرس)، از زیر پرس خارج شده و کلا به صورت یکپارچه جنسی تولید میشود که در یک نگاه یک تیکه میباشد ولی در صورت برش آن متوجه خواهیم شد که این جنس یک تیکه، در حقیقت از ۵ جداره ساخته شده است. لذا به هیچ وجه فاصله خالی بین جداره ها وجود ندارد و به هیچ وجه مکانی جهت رشد باکتری و قارچ وجود نخواهد داشت.


۱: لایه اول از بیرون __ ورق گالوانیزه با رنگ کوره ای
۲:لایه دوم از بیرون __ چسب پرس شده
۳:لایه سوم از بیرون __ عایق یونولیت
۴: لایه چهارم از بیرون __ دوباره چسب پرس شده
۵: لایه پنجم از بیرون (لایه اول از داخل) __ ورق استیل


بنابراین هیچگونه فضایی برای رشد باکتری و یا قارچ وجود نخواهد داشت و از لحاظ عایق دمایی و مصرف برق جنسی بسیار با کیفیت و مستحکم خواهد بود.

و اما pvc چیست؟ و جنسی که در دستگاه جوجه کشی کار میکنند و به اسم PVC میفروشند چیست؟

 

لطفا دو شکل زیر را با هم مقایسه کنید:

مشکل PVC در دستگاه جوجه کشی

شکل شماره 1 (PVC اصلی = پلیمر تفلون)

 

 

معایب ساخت دستگاه جوجه کشی با PVC

شکل شمار 2 (PVC غیر اصل = پلاستیک فشرده = هایگلس)

 

pvc اصلی آن جنس سفیدی هست که در قصابی گوشت روی آن خورد میکنند و با ساتور بر روی آن میکوبند و استخوان خورد میشود ولی pvc آسیبی نمیبیند. همچنین آن جنسی که بر روی آنها سبزی خورد میشود نیز pvc میباشد. (شکل شماره 1) در حقیقت جنس PVC از پلیمر تفلون میباشد. به خاطر همین استحکام آن میباشد که چرخ دنده های بعضی از گیربکس ها را از پلیمر تفلون (PVC) میسازند.

 

 ولی متاسفانه عده ای در بازار به اشتباه به پلاستیک فشرده pvc میگویند. در قدیم (و البته به صورت محدود در حال حاضر) کابینت های داخل آشپزخانه را نجار ها از جنس mdf میساختند. همانطور که میدانید mdf در اثر رطوبت باد میکند و به اصطلاح میپوسد. به همین دلیل برای حل مشکل در کابینت سازی، پلاستیکهای ضایعاتی را چرخ کرده و مجدد ذوب کرده و بعد از قالبریزی جنسی تولید میکنند به نام هایگلس.
در حقیقت هایگلس نوعی پلاستیک فشرده هست که در برابر رطوبت مقاوم هست و باد نمیکند. و برای ساخت کابینت و کمد و جاکفشی استفاده میشود. کمدهایی که در حمام ها و دستشویی ها میسازند از این جنس میباشد.(شکل شماره2)
متاسفانه مشتریها در مورد تفاوت pvc و پلاستیک فشرده اطلاعاتی ندارند و بعد از خرید متوجه میشوند.

 

در شکل زیر نمونه دستگاهی را مشاهده میکنید که گروهی در ارومیه با تبلیغات اینتنرتی بسیار گسترده از جنس پلاستیک فشرده میسازند و به اسم pvc روانه بازار مینمایند:

 

بدترین دستگاه جوجه کشی در بازار ایرانیکی از دلایل مهمی که بعضی تولید کننده ها از پلاستیک فشرده (به اصطلاح اشتباه pvc) برای ساخت دستگاه جوجه کشی استفاده میکنند، راحتی ساخت آن میباشد. برای ساخت بدنه این دستگاه به جز یک پیچ بند برقی یا دریل به هیچ ابزار و امکاناتی نیاز ندارد. چرا که ابعاد دستگاه را به فروشنده پلاستیک فشرده (هایگلس) میدهند، و فروشنده در عرض چند دقیقه با دستگاه برش نجاری آن ورق را برش زده و تحویل میدهد. حالا فقط کافیست این تیکه ها (سقف، کف،دیواره ها) کنار هم قرار گذاشته شده و با پیچ به هم متصل شوند. کل سر هم کردن این بدنه هم، چند دقیقه بیشتر طول نخواهد کشید. اگر دقت کنید تمام دستگاه هایی را که از جنس پلاستیک فشرده میسازند، چون خود تولید کننده بر این باور هست که هیچ استحکامی ندارد و با کمترین فشاری در جابجایی از هم پاشیده خواهد شد، چهار طرف آن را با نبشی آهنی، نبشی کشی میکنند. در حقیقت به جای اینکه مسئله را حل کنند، صورت مساله را پاک میکنند. (نتیجه پلاستیک فشرده ای که میگویند pvc، هیچ استحکامی ندارد و فقط ساخت آن بینهایت ساده و راحت و کم هزینه میباشد)

اگر به شکل دستگاه بالا توجه نمائید، نبشی هایی که در چهار طرف این دستگاه پرچ شده است را به وضوح میبینید که جهت محکم کردن بدنه دستگاه استفاده شده است. نکته ای که جای تامل دارد این است که چرا درب دستگاه شیشه دو جداره ندارد و از یک طلق پلکسی برای درب آن استفاده شده است. جواب بسیار ساده و روشن میباشد: شیشه دو جداره بسیار سنگین میباشد و تقریبا وزن درب، به اندازه وزن کل دستگاه خواهد بود و اسکلت و بدنه دستگاه به دلیل نداشتن استحکام کافی، توان تحمل درب شیشه ای دو جداره با وزن بالا را ندارد، لذا از طلق پلکس یک جداره استفاده میکنند که هم سبک میباشد و هم به هیچ وجه عایق حرارتی نمیباشد و به شدت باعث افزایش مصرف برق دستگاه خواهد شد.


مورد بعدی که اهمیت بالایی هم دارد این مسئله هست که پلاستیک فشرده همانطور که از اسم آن پیداست به دلیل ماهیت پلاستیکی بودن در اثر گرما پوک میشود. مخصوصا قسمتی که در نزدیکی المنت قرار دارد. همانطور که میدانید اگر یک پلاستیک در آفتاب باشد به دلیل گرما به مرور زمان کلا خشک شده و بمحض دست زدن به آن پودر میشود و از هم میپاشد. پلاستیک فشرده هم بعد از مدتی استفاده کردن، به دلیل گرمای داخل دستگاه پوک میشود، مخصوصا قسمتی که در مجاورت المنت و گرما قرار دارد. و به شدت استحکام خود را از دست میدهد.

در مقایسه با این جنس به اصطلاح pvc، برای ساخت دستگاه از استیل، نیاز به تجهیزاتی از قبیل دستگاه خم کاری و برشکاری و پرسکاری و فرزکاری و جوشکاری و... میباشد که علاوه بر قیمت بالا به فضای بیشتری هم نیاز دارند. در این روش ورق ها باید اول برشکاری شوند. سپس خمکاری شده و بعد از حد اقل 24 ساعت پرسکاری، شاسی ها به هم متصل شوند. انجام این پروسه، هم به زمان بیشتری نیاز دارد، هم به فضای بیشتری نیاز دارد، هم به افراد بیشتری نیاز دارد و هم امکانات بیشتری را نیاز دارد.

 

اگر جنس پلاستیک فشرده (PVC) خوب بود، یخچال های گوشت که در قصابی استفاده میشدند و همچنین تمام یخچال های سوپر مارکت و... را از PVC میساختند، هم هزینه مواد اولیه کمتری داشت، هم هزینه تمام شده کمتری داشت و از همه مهمتر زمان تولید آن حد اقل یک دهم زمان تولید یک دستگاه صنعتی از جنس استیل میبود. از طرفی به ادعای بعضی از همکاران که با pvc کار میکنند، اگر جنس استیل آلوده میشد و ویروس و قارچ در آن نسوخ میکرد، مغازه های لبنیاتی و قصابی که ماموران وزارت بهداشت هر روزه از آن ها بازدید میکنند و بهداشت یخچال و عدم آلودگی آن برای مامور بازرس بسیار مهم میباشد، آن ها هم دستگاه ها را از PVC میساختند. پس چرا یخچال های صنعتی را از استیل میسازند؟؟

 

موراد دیگر که در هنگام خرید دستگاه جوجه کشی باید مد نظر قرار گیرد:

 

نکته خیلی مهمی که غالبا خریداران دستگاه جوجه کشی به آن توجهی نمیکنند، نوع فن استفاده شده داخل دستگاه جوجه کشی میباشد. از آنجا که داخل دستگاه جوجه کشی رطوبت بالایی دارد (مخصوصا در زمان هچر یعنی سه روز آخر) نمیتوان هر نوع فنی را به کار برد. اگر فن مورد استفاده در دستگاه وکیوم نباشد و موتور و سیم پیچ آن دیده شود، رطوبت به راحتی بر روی استاتور موتور فن نشسته و خیلی سریع دور فن کم شده و با داغ شدن سیم پیچ فن، موتور فن خیلی سریع خواهد سوخت. در صورت سوختن فن به دلیل عدم گردش هوای داخل دستگاه، خیلی زود تخم ها از بین خواهند رفت. تصور کنید تخم بوقلمون داخل دستگاه گذاشته اید و فن مناسبی بر روی دستگاه نصب نشده باشد، حدود 26 روز چشم انتظار هستید که دستگاه وارد هچر شود و ثمره این یک ماه را برداشت کنید، ولی از بخت بد در زمان هچر به دلیل رطوبت بالا، فن دستگاه بسوزد و هم یک ماه وقت شما تلف شده و هم کل تخم ها را باید بیرون بریزید. همان طور که در عکس زیر مشاهده میکنید گروه اسکندری در ارومیه بر روی دستگاه های خود، فن تهویه دستشویی را نصب میکنند:

دستگاه نامناسب جوجه کشی اسکندری

خوب به عکس بالا دقت کنید. فن گردش هوای داخل کابین ارزانترین فن موجود در بازار (فن مارک دمنده = فن تهویه دستشویی و آشپزخانه) میباشد. همانطور که مشاهده مینمائید، موتور فن به هیچ وجه وکیوم نیست و سیم پیچ آن براحتی دیده میشود. این نوع فن به هیچ وجه مناسب دستگاه جوجه کشی نمیباشد.

 

شرکت مشهد برق از فن های صنعتی برای دستگاه های جوجه کشی استفاده میکند که چندین برابر فن های خانگی قیمت و کیفیت دارند. در شکل زیر فن های مورد استفاده در دستگاه های جوجه کشی مشهد برق را مشاهده مینمائید:

فن دستگاه جوجه کشی مشهد برق

همانطور که در عکس بالا مشاهده مینمائید، این نوع فن کاملا وکیوم بوده و به هیچ وجه موتور و سیمپیچ آن دیده نمیشود. لذا جهت ساخت دستگاه جوجه کشی با رطوبت بالا، بهترین گزینه میباشد.

 

برای مشاهده فیلم هچ مشتریها اینجا کلیک نمائید

روش خرید برای خرید از فروشگاه، پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. قوانین کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مشهد برق مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . مجوزها کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
logo-samandehi
آدرس دفتر جهت خرید کنترلر: مشهد - بین امامت 7 و 9 - پاساژ عمارت - طبقه اول - واحد 301
آدرس انبار جهت بازدید و خرید دستگاه جوجه کشی: مشهد - بین میدان شهید فهمیده و میدان سپاد - شهید طرحچی 1(چراغچی ۴۹) مشهد برق
05136110460(تماس ۱۰ الی ۱۴ و ۱۶ الی 20)
09156851224 (تماس،واتزاپ،تلگرام)
کانال تلگرام مشهد برق: mashhad_bargh@
telegram